All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

20.10.17 – Тренінг "Написання проектів. Фонди ЄС", м.Київ

13.10.2017
Ще у 2016 році Міністерство економіки і торгівлі України створило офіційний портал координації міжнародної допомоги Україні. Відвідавши цей портал, ви дізнаєтеся, що нашій країні вже виділена сума понад 12 млрд доларів для реалізації проектів різної спрямованості. Причому ці ресурси отримують у розпорядження не чиновники, а організації, які написали і висунули на конкурси якісні проекти, за допомогою яких вони вирішують проблеми у конкретних сферах. Іншими словами - будь-яка організація може розраховувати на отримання фінансування. Зрозуміло, в рамках готовності такої організації працювати із міжнародною допомогою - про найпоширеніші помилки і стереотипи читайте у статті випускника CEASC Сергія Голубєва.

Треба відзначити, що ця допомога - тільки "перша ластівка", адже реалізація договору про Асоціацію передбачає виділення нашій країні набагато більших коштів. Скептикам варто вивчити польський досвід, як приклад реалізації європейської регіональної політики і політики єднання в питаннях вирівнювання регіональної диспропорції в ЄС. У всіх на слуху план Маршала для України, європейські фонди і програми, ресурси яких вже доступні Україні. Це - багатомільярдні кошти, які нам виділять, звичайно, під гарантію їх коректного використання. Але про це - трохи нижче.

Навіщо "закордону" нам допомагати?

Міжнародна допомога Україні традиційно оточена шлейфом конспірологічних теорій. Часто можна почути версії, що європейці планують захопити наш внутрішній ринок, встановити зовнішнє управління країною через виділення грантів, чи підкупити "потрібних людей", організувати "втечу мізків". Насправді всі ці міркування при найближчому розгляді не витримують критики. Наш ринок ніколи не був ємним, а зараз і поготів не представляє інтересу для західних компаній. Проекти, які подаються на європейські конкурси розглядаються за процедурою, яка виключає навіть можливість виділити кошти "потрібним людям". Ну а щоб "мізки не втікали", потрібно створювати умови для їх самореалізації тут.

Основна причина, з якої нам виділяють кошти - небажання Євросоюзу мати справу з хаосом на східному кордоні. Європі не цікаві соціальні вибухи і хвилювання на території із атомними станціями і хімічними підприємствами, хвилі біженців, епідемії хвороб, екологічні та інші проблеми.

Хочете отримати європейський грант? Вирішуйте проблеми!

Але і вирішувати наші проблеми за нас європейці не налаштовані. Вони підтримають фінансово ті організації, які вміють визначити проблему, згенерувати способи її вирішення, оформити їх проектно, визначити завдання і цілі проекту, розписати покроково етапи досягнення проміжних цілей і основної мети, довести, що проект принесе користь не тільки конкретній організації, а великій групі осіб , позитивно вплине на розвиток всього регіону. Причому реалізується такий проект переважно партнерськими консорціумами - організаціями з декількох країн ЄС. А його результати можуть бути застосовані на всій території Євросоюзу. Якщо ваш проект не вирішує проблему і не відповідає перерахованим вище вимогам, грошей вам не дадуть. Як грамотно сформулювати проблему, написати проект, знайти партнерів і разом досягти цілей проекту - ми детально розповімо на тренінгу.

Реєстрація за посиланням

За матеріалами www.facebook.com/CEASC-676670675700960