All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

У громадах Чернігівщини запрацювали перші медіатеки

07.12.2017
Про інклюзивну освіту в Україні заговорили не так давно, але ставлення до дітей з особливими потребами та їхніх батьків у суспільстві дуже швидко змінюється.

У школах створюються інклюзивні класи, для забезпечення потреб особливих учнів трансформується освітній простір, перетворюючись на безбар’єрний та дружній. Діти з інвалідністю можуть спілкуватися з однолітками, вчитися, брати участь у шкільних конкурсах та святах, а звичайні діти стають більш уважними, дружніми та відповідальними, розуміючи, що поруч є ті, кому потрібна допомога та підтримка.

Громади Чернігівської області не стоять осторонь проблем дітей з особливими потребами і активно долучаються до створення спеціальних освітніх просторів – медіатек, що є складовою соціальної програми "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації", яка підтримується Благодійним Фондом Порошенка.

Перша медіатека (саме не в обласному центрі, а у громаді) запрацювала у Корюківській ЗОШ №4 в листопаді. На її створення було виділено 511 тисяч гривень із міського бюджету. Завдяки новітнім технологіям та яскравим і сучасним меблям стара класна кімната перетворилася на інтерактивний  простір, де можуть навчатися, відпочивати та розвиватися всі діти в залежності від їх потреб та здібностей. Кімната поділена на робочу та ігрову зони. У робочій – комп’ютери, зручні столики для занять. Кольорові та зручні крісла, дивани, килим, стіл для піскотерапії, цікаві книги на полицях, проектор для перегляду фільмів, іграшки – це все створює настрій для відпочинку та дитячих ігор.

Тобто медіатека – це як бібліотека, тільки більш сучасний простір, створений для розвитку дитини в залежності від її потреб.

А першого грудня запрацювала медіатека для дітей Деснянської громади. І хоча у Деснянському навчально-виховному комплексі сьогодні це поки що простір для молодших школярів, керівник закладу Костянтин Римарєв обіцяє, що наступного року медіатека запрацює і для старших класів. "У медіатеці крім художньої літератури є інтерактивні засоби отримання інформації і мультимедійний комплекс, сама медіатека ділиться на кілька зон: кругова зона, де діти спілкуються між собою, робоча зона, інтерактивна зона, зона трансформерів, де діти можуть працювати в групах", - каже директор.

На облаштування цієї кімнати Деснянською громада вклала 220 тисяч гривень. За ці гроші зробили ремонт, купили меблі та комп’ютерну техніку.

За словами педагогів, дітям дуже подобаються заняття у медіатеках. Адже саме тут створений дружній до дитинипростір, а тому уроки стають схожими на гру та звичайне спілкування. Тетяна Заболотна, вчитель 2-Б класу Деснянського НВК, розповідає: "Ми дуже полюбляємо в цьому кабінеті навчатися, бо для наших дітей є всі можливості для навчання: це і комп’ютери, і можливість показати відео, і така домашня атмосфера, де діти можуть відпочити і цікаво провести дозвілля".

Чернігівщина долучилася до проекту "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації" у квітні 2017 року. З початку року в області відкрито шість Медіатек, а до кінця року планується створити ще дві. За даними Благодійного Фонду Порошенка, з нового навчального року в інклюзивних школах-учасниках освітнього проекту працюють майже сто медіатек.

За матеріалами Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Фотогалерея