All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

Запорізькі виноградарі приймали "Золоте гроно України 2019"

21.08.2019

У Запоріжжі у виставковому центрі "Козак-Палац" відбулася виставка-конференція "Золоте гроно України 2019". У заході взяли участь кращі виноградарі, виробники, фермери Запорізької області та з різних регіонів країни.

Захід організовано інформаційною компанією "Інфоіндустрія" у партнерстві з Українським проєктом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Запорізької обласної державної адміністрації.

Заступник менеджера Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва Володимир Терновський відзначив, що конференція стає все більш популярною і результативною для компаній-виробників добрив, фермерів-практиків та початківців галузі виноградарства, адже формат заходів дозволяє навчатись, спілкуватись, рекламуватись і покращити свої результати. Тут кожен може отримати для себе максимум корисної та актуальної інформації, перейняти практичний досвід від досвідчених виробників, вибрати технологічні новинки для розвитку виробництва тощо.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький ознайомив гостей з оперативними результатами збиральної кампанії. За його словами, пропри природні катаклізми, запорізькі аграрії зробили все від них залежне для отримання високого врожаю. В цьому році зібрано рекордний за роки незалежності України врожай ранніх зернових та зернобобових культур. Валовий його збір склав 2 млн 964 тис. тонн. За обсягом валового збору ранніх зернових та зернобобових Запорізька область посідає друге місце в Україні після Одеської області (3071 тис. тонн). Третє місце посіла Харківська область – 2844 тис. тонн.

? Одним із перспективних і економічно вигідних напрямів конкурентоспроможного розвитку вітчизняного агробізнесу є вирощування винограду. Виноградарство – одна з небагатьох галузей сільського господарства, яка попри економічні і природні негаразди не втратила інвестиційної привабливості та залишається одним із перспективних напрямів розвитку агробізнесу в малих та середніх формах господарювання. Для того, щоб працювати рентабельно, малим та середнім формам господарювання потрібно вийти з "тіні", працювати легально, прагнути до об’єднання і стати частиною організованої системи торгівлі. Об’єднання у свою чергу дасть можливість планувати виробництво, організувати післязбиральну підготовку вирощеної продукції та збут на основі оцінки реального попиту внутрішнього чи зовнішнього ринку, ? підкреслив Олександр Ясинецький.

У рамках конференції провідні фахівці галузі презентували доповіді стосовно таких тем: особливості отримання державних компенсацій при вирощуванні садівництва; фінансове забезпечення сучасних технологій переробки винограду; захист винограду від хвороб та шкідників; цвітіння винограду: особливості сезону 2019; сучасна селекція винограду, органічне виноградарство тощо.

 

За матеріалами www.zoda.gov.ua