Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Для працівників ЦНАПів та представників територіальних громад Тернопільщини відбувся навчальний семінар

01.06.2017
Високу оцінку роботі Тернопільського й Заліщицького ЦНАПів дав заступник директора департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Палазов, який у рамках Інвест-форуму побував на Тернопільщині.  Про це повідомила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галина Воляник під час семінару на тему: "Розбудова ЦНАП як інтегрованого офісу та децентралізації повноважень з надання адміністративних послуг", що відбувся 31 травня у Тернопільській обласній державній адміністрації.

"У рамках децентралізації на Тернопільщині створена найбільша кількість об’єднаних територіальних громад, в яких також успішно діють Центри надання адміністративних послуг", — зазначила Галина Воляник.

Відтак у вказаному навчальному заході взяли участь керівники й адміністратори ЦНАП РДА, міст обласного підпорядкування та об’єднаних територіальних громад. А також керівники та службовці об’єднаних територіальних громад, структурних підрозділів і органів влади, які безпосередньо задіяні у наданні послуг.

Під час даного заходу учасники обговорили проблемні питання, що виникають при діяльності центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), створення та вдосконалення діяльності діючих центрів надання адміністративних послуг з урахуванням досвіду кращих практик, законодавчі зміни в сфері надання адмінпослуг та  децентралізацію системи надання ряду адміністративних послуг (з питань державної реєстрації, послуг з оформлення та видачі паспортів для громадян, соціальних  послуг тощо). Окрім цього, перейняли корисний досвід на прикладі діяльності ЦНАПів м. Луцьк, Волинської області та Шумської громади.

 З державною політикою щодо створення і розвитку центрів надання адміністративних послуг, зокрема в об’єднаних територіальних громадах, присутніх ознайомив начальник відділу розвитку системи надання адмінпослуг департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Каменчук. Також він розповів про передбачені та очікувані зміни в законодавстві у сфері надання адмінпослуг, а також забезпечення ефективної діяльності ЦНАПів.

Про перспективи щодо покращення системи надання адміністративних послуг та забезпечення діяльності ЦНАП, інформував заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук. Крім цього, він розповів про методичні напрацювання та можливості щодо залучення міжнародної технічної допомоги для створення та розвитку ЦНАП, а також покращення надання адміністративних послуг в цілому.

Враховуючи спостереження та напрацювання щодо можливостей фінансування та діяльності ЦНАП, заступник голови правління Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич виступив з пропозицією для обговорення питання щодо необхідності створення міськрайонних ЦНАП (Центрів з надання адмінпослуг широкого спектру та належної якості).

За результатами семінару проведено анкетування учасників семінару, за підсумками якого узагальнили пропозиції щодо покращення ситуації з надання адміністративних послуг та діяльності центрів надання адміністративних послуг.

Семінар відбувся за фінансової підтримки Фонду Фрідріха Наумана в Україні, а також сприяння Центру політико-правових реформ (м. Київ) та Центру досліджень місцевого самоврядування (м. Львів).

За мтеріалами www.oda.te.gov.ua