Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Дві територіальні громади Сумщини отримали подарунки від проекту DESPRO

04.05.2017
Одним пункт збирання відходів, іншим подрібнювач деревини. Такі подарунки отримали два населених пункти Сумщини напередодні завершення третьої фази швейцарського-українського проекту DESPRO, яка тривала три роки. Його мета – підтримати децентралізацію.

У селі Слоут, яке входить до Березівської об’єднаної територіальної громади, в рамках проекту відкрили пункт збирання відходів вторинної сировини.

"В нас дуже багато трапляється, що всі пляшки, все сміття валяється і люди навіть не знають, куди його діти. І от потім, коли ми вже придбали сміттєвоз, коли ми вже розпочали втілювати в життя наш задум про те, як збирати сміття, і виникло питання про те, що можна робити все-таки роздільне збирання сміття " – розповіла секретар Березівської ОТГ Галина Прилуцька.

Побудували пункт для збирання вторинної сировини за кошти проекту DESPRO. Кому допомогти, обрали на власний розсуд. Обійшовся він у 135 тисяч гривень.

"Поводження з відходами, з твердими побутовими відходами – це дуже серйозна тема. Вона на часі, вона на слуху і наш проект протягом тривалого часу допомагає громадам в запровадженні подібних послуг, в першу чергу через співробітництво територіальних громад", – каже експерт проекту DESPRO Вячеслав Сороковський.

Почне працювати цей пункт після травневих свят.

Також у рамках проекту комунальному підприємству Глухова подарували “щепоріз”. Зробили це в рамках співробітництва двох територіальних громад: Глухівської та Березівської. Півроку тому вони уклали договір про спільне використання Глухівського полігону для відходів.

"Для чого він потрібен? Справа в тім, що у нас у місті дуже багато є дерев, кущів, інших зелених насаджень, яким потрібно проводити санітарну очистку, вирубувати, зрізати гілки. І для того, щоб не засоряти місто, не порушувати екологію, не захоронювати, не спалювати, а переробляти і пускати їх дальше на виробництво цю всю продукцію", – каже директор Глухівського виробничо-житлово-ремонтного житлово-експлуатаційного підприємства Анатолій Яресько.

Вартість подрібнювача деревини 315 тисяч гривень. Його купили за кошти проекту. Обов`язковою умовою для цього було спільне придбання Березівською і Глухівською ОТГ вагового комплексу для зважування сміття Глухівського полігону.

"Він необхідний для того, щоб ми розуміли, скільки реально відходів вивозиться на полігони на захоронення. Тому що на сьогоднішній час, на жаль, більшість полігонів в Україні не мають таких комплексів і на місцях не розуміють реальних обсягів. А це пов’язано і з тарифами, і з обліком тих відходів, які поступають на полігон, або не поступають на полігон", – каже експерт проекту DESPRO Дмитро Лазненко.

Вцілому, упродовж третьої фази проекту на Сумщині реалізували 14 ініціатив. Це водопостачання, водовідведення та поводження з твердими відходами. Загальна сума витрачених коштів – 19,4 мільйони гривень. З них частка DESPRO – 8,3 мільйони гривень. Більша ж частина за кошти місцевих бюджетів та додатково зібраних громадами.

За матерілами decentralization.gov.ua