Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Головні новини децентралізації на Дніпропетровщині: день відкритих дверей в ЦРМС

31.07.2018

В Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування презентували актуальні новини реформи децентралізації в Дніпропетровській області. Під час зустрічі присутні дізналися, які громади Дніпропетровщини Кабмін визнав спроможними, чому селам вигідно приєднуватися до міст, яка перспектива створення міських ОТГ в Дніпропетровський області та що встигли громади області втілити в життя у 2018 році з проектів свого розвитку.

Дніпропетровський ЦРМС, створений Програмою "U-LEAD з Європою", зібрав у своєму офісі партнерів децентралізації – представників ОДА, журналістів, громадських активістів, представників громад та усіх, кого цікавлять актуальні новини децентралізаціїї.

Директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна ознайомила з топ-новинами децентралізації в регіоні. Центр видаватиме дайджест новин децентралізації. "Це новий інструмент поширення інформації про ті результати й практики, які є в об’єднаних територіальних громадах. Цей дайджест буде розповсюджуватись як серед засобів масової інформації нашої області, так і серед ОТГ та наших партнерів – асоціацій місцевого самоврядування", - зазначила Олена Тертишна.

Вона розповіла про процес створення міських ОТГ шляхом об’єднання міст обласного значення та прилеглих сільських рад. Місто Покров та Шолоховська сілька ради вже почали процедуру об’єднання. Також директор повідомила, що Личківська, Перещепинська, Піщанська, Девладівська, Саксанська, Українська громади Дніпропетровщини Кабмін визнав спроможними.

"Завдяки приєднанню Шолоховської сільської ради до міста Покров бюджет села збільшиться на 6,3 млн грн. В першу чергу за рахунок  податку на доходи фізичних осіб до консолідованого бюджету.  Зараз цей податок надходить до районного бюджету. Крім того, збільшиться обсяг трансфертів та субвенцій, які передаються з державного бюджету України. Також громада зможе отримувати субвенції на формування інфраструктури, орієнтовний обсяг 2,3 млн грн. Загалом після об’єднання  бюджет громади може збільшитися на 80 млн грн", - презентувала економічні переваги об’єднання Олена Тертишна.

У 2018 році інфраструктурна субвенція для об’єднаних територіальних громад стала на 22 млн грн більше, ніж у попередньому році, та склала 157 млн грн. Як розповів Олексій Псарьов, директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА, допомогу з державного бюджету громади витратять на покращення власної інфраструктури: освітлення, водогони, освіта тощо. Половина коштів вже перераховані на рахунки об’єднаних територіальних громад.

"Наша область однією з перших провела конкурсний відбір і затвердження в ОДА та Мінрегіоні інфраструктурних проектів, ми маємо найбільше ОТГ і кількість проектів у нас також найбільша в Україні - 183. Тому зараз у наших ОТГ настає гаряча пора, у них немає літніх канікул, одразу після тендерних процедур настає реалізація проектів", - наголосила Олена Тертишна.

Радник з місцевих фінансів Андрій Мужевський презентував результати виконання бюджетів громад за перше півріччя 2018 року. Найбільшу  суму базової дотації отримали Іларіонівська (7,4 млн) та Васильківська (7,1 млн), найменшу – Миколаївська (Васильківський район) в сумі 45 млн грн. Власні ресурси об’єднаних громад за підсумком виконання бюджетів за січень-червень 2018 рік склали майже 960 млн грн  - це на чверть більше ніж в попередньому році. Виконання планових показників становить 108%.

Олена Гладка, експертка ЦРМС з муніципальних послуг, оголосила про другий відбір для надання допомоги на модернізацію та створення центрів надання адмінпослуг від Програми "U-LEAD з Європою".  За результатами першої фази матеріально-технічну допомогу від міжнародної організації отримають  сім громад: Межівська, Покровська, Васильківська, Царичанська, Томаківська, Солонянська  та м. Покровськ.

А начальниця управління з питань розвитку адмінпослуг Дніпропетровської ОДА Олена Лічманенко розповіла деталі та пріоритети першої в Україні регіональної програми розвитку і підтримки сфери надання адмінпослуг. Програма включає в себе чотири важливих розділи, які присвячені стандартизації адміністративних процедур, розбудові та підтримці дієвої мережі ЦНАПів по області, розвитку впровадження електронних сервісів інформаційних систем, навчальній та інформаційній підтримці, популяризації діяльності центрів та поширенню їх кращих практик.

За матеріалами Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування