Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

На Черкащині громади вчилися залучати ресурси для розвитку

27.10.2017
26 жовтня на Черкащині пройшов регіональний форум "Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад", що зібрав 200 лідерівуспішних територіальних громадз різних куточків України та експертів із питань регіонального розвитку.

Метою форуму став обмін досвідом, представлення найкращих практик  залучення ресурсів для реалізації проектів розвитку територіальних громад, підготовка проектних заявок.Організаторами цього масштабного заходу виступили Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, і департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Як зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, на Черкащині є об’єднані територіальні громади, показові для усієї України, і сьогодні владі уже не потрібно переконувати когось об’єднуватись. Їх переконують факти – зростання можливостей громад, їх ресурсів – подекуди у 2,5, а то й у 5 разів.Юрій Ткаченко відзначив позитивну динаміку у розвитку об’єднаних територіальних громад у регіоні(зокрема, той факт, що до кінця року на Черкащині має бути 26 ОТГ) та провідну роль Програми "U-LEAD з Європою"іЧеркаського Центру  розвитку місцевого самоврядування у допомозі ОТГ у їх формуванні та становленні.

Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець підкреслив важливість кадрового забезпечення новостворених громад для ефективності їх подальшої діяльності. Оскільки при об’єднанні безперечно з’являється потреба в професійно підготовлених кадрах, вкрай важливо, що розвивати громадам цей потенціал допомагає Програма "U-LEAD з Європою", що ефективно допомагає у розвитку реформ і кадровій підготовці посадовців територіальних громад.

Як зазначив керівник Регіонального хабу Програми "U-LEAD з Європою" для центральної України Владислав Синицький, метою Програми є підтримка створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, орієнтованої на потреби громадян, наближення адміністративних послуг до людей."U-LEAD з Європою"спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько повідомив, що Черкащина входить до п’ятірки областей за кількістю створенихцьогоріч об’єднаних  територіальних громад. До кінця цього року у регіоні почнуть повноціннофункціонувати 20 нових ОТГ. І метою форуму є показати громадам – через досвід їх успішних колег з усієї України – де брати ресурси для розвитку і як раціонально їх використовувати.

Народний депутат України Максим Поляков зазначив, що свого часу, коли закон щодо реформ лише приймався, це супроводжував шквал критики. Проте були й прихильники – і Черкащина, де громади ефективно об’єднуються і розвиваються, може бути доказовим прикладом необхідності таких реформ.

Під час форуму представники територіальних громад, фахівці та експертиобговорили можливості розвитку громад після їх об’єднання, використання коштів міжнародних фінансових фондів та державних програм для реалізації проектів розвитку громад.

За матріалами Черкаський Центру розвитку місцевого самоврядування

Фотогалерея