Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

На Дніпропетровщині відбувся навчальний тур "Кращі практики: досвід громад, які об’єдналися"

24.03.2018

20-21 березня 2018 року на Дніпропетровщині відбувся навчальний тур "Кращі практики: досвід громад, які об’єдналися". Учасники туру – сільські голови, представники районної ради та адміністрації Вільшанського району Кіровоградської області та журналісти центрального регіону – відвідали Покровську та Царичанську об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області.

Організатор заходу - програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE).

За словами регіонального менеджера програми USAID DOBRE в Дніпрі Андрія Нагорного, програма DOBRE допомагає представникам не об’єднаних територій отримати інформацію та побачити роботу успішних об’єднаних територіальних громад. "Завдяки таким турам, DOBRE створює агентів децентралізації у Вільшанському районі Кіровоградської області. Ми хочемо дати представникам місцевого самоврядування максимум інформації та допомогти громадам прийняти правильне рішення, об’єднатися і далі йти шляхом розвитку своєї території", – підкреслив Андрій Нагорний.

Учасники навчального туру ознайомилися з практичними аспектами функціонування Покровської та Царичанської громад та побачили, як завдяки децентралізації змінюється життя в громадах на краще. Наприклад, Покровська громада, яка більше року працює у новому статусі, отримала вдвічі більший бюджет і це дозволяє їй використовувати кошти на ремонт освітніх закладів, будівництво доріг, освітлення вулиць. Створення об’єднаної громади відкрило можливість отримати додаткові кошти не лише від держави, а й від програм міжнародної технічної допомоги. За сприяння програми DOBRE Покровська громада підготувала стратегічний план розвитку, виграла три міні-проекти на встановлення вуличного освітлення центральної площі, будівництво ролердрому для активного відпочинку молоді та створення мобільного офісу у приміщенні селищної ради.

"На моє переконання перша реформа в Україні, яка має результат, − це реформа місцевого самоврядування. Ще вчора ми обговорювали важливість стратегічного планування, а сьогодні маємо можливість знайти потенційних інвесторів, шукаємо шляхи для економічного розвитку. На території громади працюють молочні кооперативи. Але нині ми створюємо ще й кооператив бджолярів. Рушійна сила громади – це жителі, які відчули відповідальність, переймаються її проблемами. Наша громада має ще багато проблем, і в той же час отримала величезний потенціал для розвитку". – підкреслила голова Покровської громади Світлана Спажева.

У Царичанській громаді до місцевого самоврядування підходять системно, а посадовці мають прогресивні погляди на врядування – запроваджують проектно-орієнтоване управління та новітні технології в закладах освіти. "У плані соціально-економічного розвитку Царичанської громади на 2018 рік 50 проектів. Ми активно працюватимемо над їх втіленням, залучаючи кошти бюджетів різних рівнів та міжнародних програм", – сказала секретар Царичанської об’єднаної громади Євгенія Велегура.

Представники Вільшанського району Кіровоградської області налагодили контакти з громадами Дніпропетровської області та планують використати їхній досвід управління та економічного розвитку.

"Маємо чому повчитися у колег. Головне – має бути команда, яку ми побачили в Покровці. Команда, яка професійно виконує свою роботу і йде вперед. Царичанська громада мене вразила тим, що вони не бояться відповідальності за прийняті рішення. Там звичайні справи робляться по-новому, виграються гранти, громада є учасником різних проектів. Для себе ми повинні визначити цілі, які потім переведемо в стратегію розвитку Вільшанської громади. Ми тільки виграємо, коли підемо в ОТГ", – поділився враженнями заступник голови Вільшанської районної ради Олександр Михайлов.

За матеріалами decentralization.gov.ua