Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

На Хмельниччині стартував трьохденний семінар з підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду в АПК та СКС

31.05.2018

У Кам’янець-Подільському стартувала Всеукраїнська семінар-нарада «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери».

Захід проходить за участю начальників територіальних органів Держпраці, їх заступників, керівників структурних підрозділів територіальних органів Держпраці, головних державних інспекторів, що здійснюють державний нагляд суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, представників Міжнародної організації праці, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Федерації профспілок України, начальників відділів охорони праці підприємств області.

Відкрив семінар заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк. У своєму виступі він наголосив наступне: запобігти, попередити нещаcний випадок на виробництві – одне з головних завдань діяльності фахівців Держпраці, які вони мають вирішувати у тісній взаємодії з роботодавцями, з місцевими органами влади, профспілковими організаціями, іншими соціальними партнерами. «Досягнути позитивного результату можливо лише тоді, коли наглядова робота кожного інспектора відповідатиме трьом основним вимогам сьогодення – буде своєчасною, якісною та ефективною», – підкреслив Ігор Шумелюк.

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, який завітав на відкриття форуму зазначив: «Збереження людського трудового потенціалу та формування культури безпеки праці має бути першочерговим завданням наглядових органів, роботодавця та керівника підприємства. Адже нема нічого важливішого за людське життя”. Голова Хмельницької ОДА висловив готовність до плідної співпраці задля захисту працюючих від недобросовісних роботодавців, створення на робочих місцях безпечних та здорових умов праці, забезпечення належної культури виробництва та профілактики виробничого травматизму. «Ми сьогодні повинні не лише вирішувати проблемні ситуації, що склалися у сфері охорони праці, але попередити їх виникнення»,- зазначив Вадим Лозовий.

У ході першого дня семінару-наради були обговоренні питання щодо особливостей здійснення наглядової діяльності та проведення превентивних заходів органами Держпраці в агропромисловій та соціально-культурній сферах, розглянута динаміка рівня виробничого травматизму та причини його виникнення в розрізі регіонів України.

Під час дискусії щодо активізації превентивної роботи в зазначених галузях заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Микола Радіонов наголосив на необхідності ефективної взаємодії посадових осіб управлінь Держпраці з керівниками підприємств. «Наша мета – зробити так, щоб керівник став прихильником охорони праці у себе на підприємстві. Якщо і керівництво, і працівники підприємств будуть відповідально і сумлінно ставитись до охорони праці на своєму робочу місці, то рівень травматизму значно зменшиться. Це, в свою чергу, надасть можливість Держпраці більше приділяти увагу превентивно-роз’яснювальній діяльності», – зазначив Микола Радіонов.

Крім того, учасники семінару дізналися про ризики та загрози від вибухонебезпечних предметів, про сучасні зміни в законодавстві, ознайомилися з напрацюваннями з питань удосконалення функціонування системи управління охороною праці на підприємствах України, навчилися на практиці надавати домедичну допомогу на виробництві.

За матеріалами adm-km.gov.ua