Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Новий дитячий садочок готуються відкрити цього року у Новоукраїнці

26.02.2018

Будівництво нового дошкільного навчального закладу «Зернятко» на сто десять місць триває у центрі Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) на Кіровоградщині. Голова ОТГ Олександр Корінний переконаний, що відкриття дитячого садка практично повністю вирішить питання із нестачею місць у місцевих дитячих навчальних закладах.

– Це проект, який чекав свого втілення понад десять років, – розповідає Олександр Корінний. За словами голови, коли його команда прийшла до влади у Новоукраїнці у 2011 році, ніхто не допомагав привести «Зернятко» до ладу, а потрібно було зробити дуже багато. Тому спершу планувалося виконати мінімальний перелік робіт, який би дозволив дітям і дорослим комфортно та безпечно почуватися у садочку.

– Проект на початку був загальною вартістю у десять мільйонів двісті тисяч гривень і передбачав ремонт даху та котельні, зовнішні роботи та утеплення, а також внутрішні ремонтні роботи, – розповідає Олександр Корінний. До початку реформи децентралізації місцева влада у Новоукраїнці не могла розраховувати на те, що отримає кошти на паркан, дитячий майданчик чи теплу підлогу. Але після минулорічного візиту у Новоукраїнку голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка, ситуація змінилася.

Голова ОДА побачив ту значну потребу, яку має громада у новому садку, і підтримав цю ініціативу, тож обласна комісія відібрала проект дитячого садка «Зернятко» на фінансування із Державного фонду регіонального розвитку (ДФР). Якраз співпало так, що Кабінет міністрів дозволив витрачати проекті кошти не за один, а за кілька років, тож новоукраїнський проект – це так званий перехідний проект, фінансування якого почалося у минулому році і триває зараз.

– Будівельні роботи почалися восени 2017 року, і з того часу вже утеплено фасад, замінено вікна, зведено покрівлю та облаштовано зовнішній водопровід і теплові мережі. Також біля дитячого садка побудували приміщення теплогенераторної та звели димову трубу. Нині тривають роботи з облаштування котельні, яка працюватиме на твердому паливі, – коментує ситуацію Олександр Корінний.

Роботи ведуться таким чином, щоб врахувати максимум потреб вихованців закладу, а саме вирішено збудувати шість майданчиків (по одному на кожну групу), нову капітальну огорожу, озеленити територію та покласти плитку, а також зробити теплу підлогу на першому поверсі і демонтувати стару трубу котельні. За підрахунками проектантів, для того, щоб заклад ввести в експлуатацію до першого вересня цього року, необхідне фінансування у розмірі біля 18 мільйонів гривень із бюджетів різних рівнів, у тому числі – із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

– У цьому році на фінансування проектів ДФРР на Кіровоградщині планується витратити 108,5 мільйонів гривень, а загальна сума коштів, виділених у державному бюджеті на соціальні, інфраструктурні та інші проекти у регіонах закладено шість мільярдів, – коментує Денис Абрамов, радник з регіонального розвитку Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Кошти державного фонду регіонального розвитку спрямовуються на виконання інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних стратегіях розвитку регіонів.

Джерело: decentralization.gov.ua