Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Полтавщина залучить міжнародну допомогу на реалізацію 17 проектів

08.02.2017
Міжнародна технічна допомога є одним із найдієвіших інструментів підвищення конкурентоспроможності Полтавщини. Так, торік область залучила понад 23 мільйони гривень грантової допомоги, не рахуючи консультаційну та методичну допомогу.

Основні напрямки реалізованих проектів — це житлов-комунальна сфера, соціальна інфраструктура, освіта та наука, охорона здоров’я, енергоефективність, розвиток сільських територій, підтримка та допомога ВПО, економічний розвиток, поводження з твердими побутовими відходами. Цього року кількість проектів міжнародної технічної допомоги на Полтавщині збільшаться до 17. Про це під час апаратної наради повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

За її словами, головні донори, що надають допомогу Полтавщині — це уряди США, Німеччини, Канади, Швейцарії, Японії. Добрими партнерами області є такі проекти і організації як GIZ, NEFKO, ПРОМІС, DESPRO.

— Спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" співпрацює з громадами для підтримки розвитку місцевих територій, — прокоментувала Інна Іщенко. — У рамках цієї співпраці реалізується 31 мікропроект сільських громад у 8 районах області (Зіньківський, Кременчуцький, Козельщинський, Лохвицький, Оржицький, Пирятинський, Чутівський, Шишацький) та 27 мікропроектів у містах Миргород та Горішні Плавні. Роботи завершено на 44 об’єктах. У 2016 році залучено понад 7,7 млн грн грантових коштів.

Місто Горішні Плавні також є активним учасником проекту "Енергоефективність у громадах". У його рамках торік було проведено реконструкцію системи гарячого водопостачання ДНЗ "Золота рибка", зокрема, придбано тепловий насос вартістю 552 тисячі гривень.

— У рамках Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ "Реформа управління на сході України" через механізм міжмуніципального співробітництва реалізовані 5 проектів територіальних громад, — говорить Інна Іщенко. — Розпочата робота над пілотним проектом із побудови і влаштування системи оперативного управління ланкою єдиної державної системи цивільного захисту (на базі Білоцерківської та Шишацької об’єднаних територіальних громад). Надається підтримка Омельницькій та Пирятинській ОТГ у створенні ЦНАПів. За співфінансування з місцевих бюджетів впроваджуються проекти: "Спільний рейс громад" (Лохвицької міської, Харківецької, Безсалівської сільських рад) та проекту із забезпечення високошвидкісним Інтернетом сільських громад Решетилівського району. Розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні та у рамках неї бізнес-план пілотного проекту в Новосанжарському районі, який передбачає впровадження роздільного способу збирання твердих побутових відходів. Реалізація пілотного проекту здійснюється за фінансової грантової підтримки швейцарсько-українського Проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO).

До речі, що стосується міжмуніципальної співпраці, то Полтавщина на сьогодні посідає перше місце за кількістю підписаних угод. Із 72 договорів про міжмуніципальну співпрацю, підписаних в Україні, 32 укладено на Полтавщині.

Пріоритетними напрямками на 2017 рік щодо залучення міжнародної допомоги залишається підтримка процесів децентралізації, заходів енергоефективності, галузей освіти, охорони здоров’я, надання соціальних та публічних послуг, поводження з відходами, сприяння залученню інвестицій, тощо.

Зважаючи на той факт, що не всі райони торік спрацювали активно в плані реалізації проектів за підтримки міжнародних інституцій, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький дав доручення очільникам РДА активізувати роботу. І до 31 липня подати інформацію про залучення міжнародної технічної допомоги на підтримку власних громад та визначитися із пріоритетними напрямками розвитку своїх територій.

Джерело: Полтавська ОДА