Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Програма USAID DOBRE показала, як децентралізація мінімізує корупцію в громадах

22.03.2018

(м. Київ) – 16 березня 2018 року програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) організувала презентацію результатів роботи пілотного проекту "Запобігання корупції в обʼднаних територіальних громадах", який виконувало громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" протягом липня – грудня 2017 року. За цей час 23 громади-партнери програми USAID DOBRE розробили та запровадили 53 інструменти запобігання корупції для зменшення найбільших корупційних ризиків у своїх громадах. Відтепер посадові особи призначатимуться за результатами прозорих конкурсів, громади керуватимуться чіткими процедурами врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень, а при комунальних підприємствах створені наглядові ради. 12 громад розробили комплексні антикорупційні програми. В результаті, близько 600 млн. гривень бюджетів громад більш захищені від неналежного використання.

Сюзан Фріц, директорка регіональної Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові, зазначила, що результати антикорупційної роботи на місцях насправді надихають і дають надію на те, що завдяки консолідованим зусиллям мешканців громад вдасться суттєво зменшити корупцію в Україні. "Децентралізація дає можливості для успішних антикорупційних практик на місцях. Ми сподіваємося, що обʼєднані територіальні громади стануть “лабораторіями“ цих успішних практик, які можна буде поширити і на національний рівень", – сказала пані Сюзан.

Анатолій Бойко, координатор партнерства "За прозорі місцеві бюджети!", зазначив: "Ми запропонували унікальні для України антикорупційні інструменти. В умовах децентралізації громади отримали можливість самостійно створювати середовище, несприятливе для корупції. В центрі нашого підходу – залучення всіх зацікавлених сторін до прийняття антикорупційних інструментів. Але антикорупційні практики, насправді, починаються з кожного з нас. Навіть коли ми просимо чек за товари чи послуги", – зазначив пан Анатолій.

Микола Орлов, експерт партнерства, продовжив думку колеги: "Корупція – це не лише про гроші, а і про вкрадені можливості громадян. Влада має стати надавачем послуг, і саме сервісна влада їх має створювати. Якщо всі – від звичайних мешканців до представників бізнесу та посадовців, почнуть відкрито говорити про те, як витрачаються кошти громади – можна буде закласти основи доброчесного врядування", – підкреслив пан Микола.

Руслан Шафранович, голова Іванівської громади на Тернопільщині, сказав: "Я побачив, що можна впровадити інстументи, які допоможуть підвищити довіру мешканців до органів місцевого самоврядування. Важливо їм донести, що робить влада, та за які кошти", – сказав пан голова.

Світлана Спажева, голова Покровської обʼєднаної громади Дніпропетровської області, відзначила: "Якщо держава збільшила для громад фінансові можливості – то ми на місцях повинні подбати про контроль за їх використанням. В нашій громаді цю функцію покладено на молодіжну раду. Її учасники активно комунікують з громадою, і коли постало питання про створення дорадчого органу, саме молодь стала надійним партнером для цієї справи", – сказала пані Світлана.

Наталія Озерянська, перша заступниця голови Олександрівської громади Миколаївської області, теж розповіла про антикорупційні пріоритети. Серед них – механізм врегулювання конфлікту інтересів та створення антикорупційної ради. "Депутати запропонували розширити склад громадської ради. А зараз ми працюємо над створенням наглядової ради для медичних закладів. Антикорупційні інструменти мають діяти в комплексі, але мешканці повинні розуміти, для чого вони потрібні", – відзначила пані Наталія.

Наступним кроком стане реалізація сформованої стратегії підвищення доброчесності у громадах, яка розпочнеться з оцінювання прозорості місцевих бюджетів, проведення інформаційних кампаній "Бюджет для громадян", та визначення найбільш доброчесних громад.

Програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

За матеріалами http://ucmc.org.ua

Фотогалерея