Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Пропонуються зміни до проекту перспективного плану формування територій громад Волинської області

01.09.2017
Відповідний проект рішення, внесений ОДА, розглянула сьогодні постійна комісія облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

  1. Зі слів заступника голови ОДА Сергія Кошарука запропоновані зміни стосуватимуться Горохівського, Іваничівського, Ковельського, Луцького, Любешівського, Любомльського, Рожищенського та Турійського районів Волинської області:
    в Горохівському районі запропоновано створити Шклинську сільську обʼєднану територіальну громаду, вилучивши з її складу Бережанківську територіальну громаду (долучається до Городищенської ОТГ Луцького району);
  2. в Іваничівському районі запропоновано створити:
    -    Павлівську сільську обʼєднану територіальну громаду, приєднавши до неї Милятинську, Колонську, Радовичівську територіальні громади;
    -    Поромівську сільську обʼєднану територіальну громаду, приєднавши до неї Старолішнянську та Морозовичівську територіальні громади.
  3. у Ковельському районі запропоновано вивести Любитівську, Білашівську, Зеленську та Дрозднівську територіальні громади Ковельського району поза межі ОТГ.
  4. у Луцькому районі запропоновано створити:
    -    Боратинську сільськуобʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Баївську територіальну громаду та вилучивши з її складу Баківцінську, Лаврівську, Радомишльську територіальні громади;
    -    Городищенську сільську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Несвічівську та Бережанківську (Горохівський район) територіальні громади;
    -    Княгининівську сільську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Іванчицівську (Рожищенський район) територіальну громаду;
    -    нову Липинську сільську обʼєднану територіальну громаду в складі Липинської та Лищенської територіальних громад шляхом виведення їх з Підгайцівської сільської обʼєднаної територіальної громади.
  5. в Любешівськомурайоні запропоновано створити Любешівську селищну обʼєднану територіальну громаду в складі 16 територіальних громад. Враховуючи перехід Ветлівської та Гірківської сільських рад до складу  Любешівської ОТГ, поза межами ОТГ залишаються Великоглушанська, Малоглушанська та Щитинська сільські ради, які були у складі Ветлівської ОТГ.
  6. у Любомльському районі запропоновано створити:
    -    Вишнівську сільську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Машівську територіальну громаду;
    -    Головненську сільську обʼєднану територіальну громаду, вилучивши з її складу Куснищанську (увійшла до складу Любомльської ОТГ) та Полапівську (увійшла до складу Рівненської ОТГ)територіальні громади;
    -    Любомльську міську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до її складу Почапівську (вийшла зі складу Луківської ОТГ Турійського району) територіальну громаду та вилучивши Машівську територіальну громаду;
    -    нову Рівненську сільську обʼєднану територіальну громаду, змінивши адміністративний центр з Гущанської ОТГ та долучивши Полапівськутериторіальну громаду.
  7. у Рожищенському районі запропоновано створити:
    -    Копачівськусільську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Любченськутериторіальну громаду та вилучивши Іванчицівськутериторіальну громаду;
    -    Переспівську сільську обʼєднану територіальну громаду, вилучивши з її складу Любченську територіальну громаду.
  8. у Турійському районі запропоновано створити:
    -    Турійську селищну обʼєднану територіальну громаду, долучивши до її складу Перевалівську територіальну громаду;
    -    Луківську сільську обʼєднану територіальну громаду, вилучивши з її складу Перевалівську та Почапівську територіальні громади.

Ініціатори внесення проекту рішення стверджують, що внесення змін до Перспективного плану розроблено з метою уточнення процесу формування моделі ефективного територіального устрою області на базовому рівні. Йдеться про дотримання принципу спроможності громад.

Голова постійної комісії Анатолій Вітів заявив, що для депутатів облради важливо знати, чи дотриманий і принцип добровільності об'єднання громад, гарантований українським законодавством.

Зокрема, в депутатів є чимало питань, чи цивілізованим є процес об'днання Любешівської ОТГ, яка буде найбільшою в області. На територіях, які входять в ОТГ, проживає 29 тис. населення.

Фахівець департаменту фінансів ОДА Володимир Горщар наполягає, що , згідно з дослідженнями результатів діяльності ОТГ, випливає, що чим більша громада, тим  вона фінансово спроможніша. "Можна й дві сільські ради об'єднати в ОТГ, а потім позакривати там садки, школи, ФАПи, залишивши левову частку невеликих доходів на утримання апарату ОТГ", – міркує пан Горщар.

Депутат облради Василь Столяр закликав спеціалістів ОДА та обласного Центру розвитку місцевого самоврядування провести активну просвітницьку роботу в окремих сільських радах Рожищенського району, які наразі не бажають об'єднуватися в Рожищенську ОТГ.

Загалом же на Волині є ряд сільських рад, які знаходяться в так званому статусі "за межами ОТГ". Детальніше ознайомитися з цією інформацією можна в додатку до проекту рішення.

Комісія ремендувала сесії підтримати запропоновані зміни до Перспективного плану.

За матеріалами volynrada.gov.ua