Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Хмельницькому пройшов семінар для керівників сфери культури новостворених ОТГ

31.08.2017

30 серпня Хмельницькою обласною радою спільно з Хмельницьким відокремленим підрозділом установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" на базі Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв було проведено одноденний семінар для керівників сфери культури об’єднаних територіальних громад Хмельницької області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся голова обласної ради Михайло Загородний.

"Культура – це та галузь, яка зараз сама вразлива і тому ми маємо приділити їй максимум уваги, – переконаний керманич області. – Будинки культури в об’єднаних громадах – це той осередок, де людина повинна раціонально проводити свій вільний час, розвивати свої таланти, культурно відпочивати, отримувати естетичну насолоду. В той же час бібліотеки залишаються в своїй більшості єдиними культурно-інформаційними закладами у сільській місцевості".

Проблеми закладів культури в населних пунктах області добре відомі кожному з учасників семінару. Адже рівень фінансування не дозволяє галузі по-справжньому розвиватися, модернізувати матеріальну базу, забезпечити сучасним обладнанням та інструментами. За останні роки дещо знизився рівень роботи сільських клубних закладів, особливо в невеликих населених пунктах. У деяких громадах приміщення закладів культури знаходяться у не зовсім привабливому стані, матеріально-технічна база цих установ слабка, не забезпечено їхнє опалення в зимовий період, працюють вони епізодично, бракує фахівців для роботи з художніми колективами та з організації масової роботи, клубів за інтересами, немає системи заходів щодо виховання дітей та молоді. На сьогодні мешканці села значно обмежені у доступі до комп’ютерних технологій, освітянських, культурних та професійних програм.

Втім, Михайло Загородний впевнений, що цілком реально заклади культури перетворити на осередки громадської активності та зберегти для використання громадою на користь самої громади.

Директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Сергій Яцковський розповів учасникам семінару про успіхи проведення реформи місцевого самоврядування на території Хмельницької області.

Під час семінару обговорили особливості роботи клубних закладів в умовах проведення реформи децентралізації, зокрема, шляхи забезпечення максимально ефективного функціонування таких закладів з метою вирішення потреб громади.

В свою чергу директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Андрій Клименко представив увазі учасників семінару новий сайт центру.

Також присутні заслухали інформацію про роль інноваційних проектів у задоволенні спектру потреб місцевої громади та нормативно-правові аспекти діяльності клубних закладів в умовах сьогодення.

Окремо учасники заходу обговорили шляхи розвитку початкової мистецької освіти в умовах децентралізації та освітньої реформи, дізналися про кращі практики та перспективи роботи бібліотек і музеїв Хмельниччини в умовах адміністративно-територіальної реформи.

Учасники семінару обмінялись досвідом діяльності щодо розвитку своїх закладів, піднімали питання про можливості залучення до сфери культури інвестицій, коштів від надання платних послуг, благодійництва, грантових програм.

За матеріалами decentralization.gov.ua