Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Полтаві в Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся воркшоп

14.07.2017
Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України визначено 38 пілотних об’єднаних територіальних громад зі всієї країни, яким з 1 липня передаються повноваження у наданні соціальних послуг населенню.  Серед цих громад – 5 з Полтавщини.

З цього приводу їхніх голів запросили на воркшоп до Центру розвитку місцевого самоврядування, аби відповісти на всі питання пов’язані з новими повноваженнями.

1 липня будуть надавати соціальні послуги населенню Шишацька, Пирятинська, Білоцерківська, Омельницька та Піщанська об’єднані територіальні громади Полтавщини. Поставити питання щодо виконання нових повноважень, голови чи їхні заступники мали можливість  безпосередньо фахівцям на воркшопі.

— Основна задача Центру розвитку місцевого самоврядування – сприяти спроможності органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади. Тому сьогодні ми проводимо воркшроп, мета якого допомогти, відповісти на всі питання голів ОТГ та напрацювати механізм подальшої роботи з ними, — зазначила Ірина Балибіна, директор Центру розвитку місцевого самоврядування.

Розібратися з новими повноваженнями головам та заступникам ОТГ допомагали представники Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА, служба у справах дітей Полтавської ОДА та Полтавського обласного центру зайнятості.

— У 5-ти пілотних ОТГ незабаром надаватимуть ряд додаткових послуг соціального спрямування, зокрема інформування, консультування, соціальний супровід, екстрене втручання, притулки, денний догляд та догляд вдома. І наша задача допомогти представникам цих ОТГ надавати соціальні послуги на максимально високому рівні, — наголосила Ніна Черняк, перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Присутній на воркшопі Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ зазначив, що до виконання нових повноважень у їхній громаді готові. Вони одні із перших на Полтавщині створили ОТГ, тому як справлятися з труднощами вже знають.

— Звичайно ж, впровадження реформи децентралізації влади дається непросто, але маленькими кроками ми рухаємося вперед. Таким чином будуючи самостійну та спроможну громаду, — розповів Іван Лещенко.

Не лякають виконання нових повноважень і в Пирятинській ОТГ. За новим досвідом на воркшоп до Центру розвитку місцевого самоврядування завітав заступник голови громади  Ігор Шикеринець:

— Наша ОТГ створена в 2015 році. Найбільшою перевагою у її створенні власне є сама мета реформи децентралізації влади, тобто передача повноважень на місця. Тому ми раді, що наша об’єднана громада увійшла в п’ятірку пілотних ОТГ.

Значною перевагою від об’єднання Ігор Шикеринець також називає збільшення бюджету у декілька разів та можливість брати участь у різноманітних конкурсах та залучати грантові кошти. Таким чином Пирятинська ОТГ перемогла у конкурсному відборі GIZ для створення Центру надання адміністративних послуг та отримали фінансову допомогу на його облаштування.

За матеріалами www.adm-pl.gov.ua