Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Запорізькій області сім районів повністю покриті об’єднаними територіальними громадами

03.04.2018

У рамках "Дня об'єднаних територіальних громад" у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся черговий навчальний семінар. На позитивних подіях, які відбулися в 2017 році та з початку 2018 року, звернула увагу учасників семінару керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

У Запорізькій області запроектовано створення 67 спроможних територіальних громад. За станом на сьогодні створено 45 об’єднаних територіальних громад, в які об'єдналися 159 місцевих рад, що більше 50% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи. Площа території ОТГ становить 56% від загальної площі території області.

Із 20 існуючих районів області території семи районів повністю покриті обєднаними територіальними громадами: Великобілозерського, Чернігівського, Оріхівського, Кам’янсько-Дніпровського, Веселівського, Михайлівського та Якимівського.

У п’яти районах області об'єдналися більше 50% територіальних громад: Бердянському, Більмацькому, Гуляйпільському, Запорізькому та Приазовському.

- Динаміка об'єднання територіальних громад демонструє позитивне сприйняття реформи: у 2015 році — шість ОТГ; 2016 - 18 ОТГ; 2017 рік — 18 ОТГ; з початку 2018 року вже маємо три ОТГ та ще дві приймають остаточні рішення про об'єднання. У 36 ОТГ уже відбулися перші місцеві вибори (в шести — у 2015 році; 10 — у 2016; 20 — у 2017). Всі ці громади у 2018 році мають прямі міжбюджетні відносини. Невдовзі до них приєднаються ще сім ОТГ, де перші місцеві вибори призначені на 29 квітня цього року, - повідомила Зінаїда Бойко.

На території області також відбуваються процеси приєднання до вже об'єднаних територіальних громад. Так, до Гуляйпільської міської об'єднаної територіальної громади Гуляйпільського району приєдналися три сільські ради (Успенівська, Новомиколаївська, Темирівська). Триває процес приєднання Заповітненської сільської ради до Водянської сільської територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району, в якій додаткові вибори призначені на 29 квітня цього року.

У 2017 році 16 об'єднаних територіальних громад Запорізької області отримали державну субвенцію на загальну суму 70 млн. 918 тис. 800 грн. Завдяки цьому громадами реалізовано 116 інфраструктурних проектів на загальну суму субвенції 69 млн. 82 тис. 602 грн., що складає 97,41%.

З 2016 року в області започатковано та успішно впроваджується Програма підтримки розвитку об'єднаних територіальних громад, яка передбачає надання ОТГ субвенції з обласного бюджету для реалізації проектів з модернізації інфраструктури.

Так, у 2016 році за цією програмою шість ОТГ з обласного бюджету отримали 5 млн. грн. (по 833 тис. грн.). За рахунок цих коштів успішно реалізовано 20 проектів на загальну суму 4 млн. 998 тис. грн. (99,96% від отриманої суми).

За аналогічною програмою у 2017 році на підтримку розвитку інфраструктури 24 ОТГ з обласного бюджету отримали фінансування у розмірі 12 млн. грн. (по 500 тис. грн.), реалізовано 36 проектів на загальну суму субвенції 10 млн. 963 тис. 49 грн. (91,36%).

Цього року облдержадміністрацією оновлено Програму підтримки розвитку об'єднаних територіальних громад, якою передбачено фінансування з обласного бюджету у розмірі близько 11 млн. грн. за двома актуальними напрямками: розробка стратегій розвитку ОТГ та розробка схем планування територій.

ОТГ Запорізької області у 2017 році змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків у сумі 188 млн. 192 тис. грн., що в розрахунку на одного жителя становить 1 тис. 799 гривень.

- Не збавляємо темпів. На сьогодні активно тривають процеси об'єднання в громадах на територіях Розівського, Пологівського районів. Однак є райони, де об'єднання територіальних громад відбувається повільно та з певними перепонами — це Мелітопольський, Новомиколаївський, Токмацький райони, - зазначила Зінаїда Бойко та закликала їх керівництво активізувати роботу.

За матеріалами zoda.gov.ua