Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У запорізьких громадах напрацьовують досвід використання жіночого потенціалу в процесах децентралізації

06.12.2019

У Запоріжжі відбувся регіональний форум "Голос жінок за мир, ґендерну рівність та інклюзивність у місцевому розвитку". Його мета - озвучити проблеми та пріоритети в сфері ґендерної рівності та прав людини в громадах,  поділитися досвідом партнерства та адвокації з місцевими органами влади, спрямованим на зміну місцевих політик та стратегій.

У роботі форуму взяли участь члени груп самодопомоги та мобілізаторки громад, представниці Українського жіночого фонду, організацій громадянського суспільства, зокрема організацій-партнерів структури ООН Жінки, представники облдержадміністрацій Донецької, Луганської та Запорізької областей,  місцевих органів влади цільових громад цих регіонів, а також Херсонської, Волинської, Чернівецької та Сумської областей. Участь у заході також взяли заступниця голови облдержадміністрації Марина Кудерчук та керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

ООН Жінки в Україні за підтримки урядів Норвегії, Данії та Європейського Союзу в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру працює у партнерстві з регіональними та місцевими органами влади Донецької, Луганської та Запорізької областей задля збільшення участі жінок у процесах розвитку, розбудови миру та відновлення.

- На сьогодні у Запорізькій області створено 58 об’єднаних територіальних громад і кожна громада – це окрімий успіх. Із 20 районів  області території чотирьох  повністю покриті об'єднаними територіальними громадами: Великобілозерського, Оріхівського, Чернігівського та Більмацького, що є найвищим показником по Україні. Запорізька область упевнено утримується серед лідерів та посідає почесне місце серед інших регіонів України. Вкрай важливою наразі є робота в цих громадах. Адже майже всі вони після об’єднання стикнулися з низкою гострих проблем:  недостатнім розвитком ринку соціальних, освітніх та медичних послуг; недостатнім рівнем економічного розвитку, відсутністю генеральних планів територій, поганим станом доріг та інфраструктури, ростом безробіття, особливо серед молоді та жінок тощо. Незважаючи на це, ми впевнені, що для розвитку та благополуччя цих громад важливим є залучення жіночого потенціалу та співпраця з громадськими організаціями, міжнародними партнерами та місцевими активістами. Саме тому Запорізька обласна державна адміністрація та інші державні органи підтримують курс України та беруть активну участь у просуванні жіночого потенціалу в процесах децентралізації, регіонального та місцевого розвитку, а також запуску ініціатив, спрямованих на допомогу та підтримку жінок та інших уразливих груп. Сьогодні ми робимо це в партнерстві з національними та місцевими жіночими організаціями та за підтримки структури ООН Жінки в Україні. Починаючи з 2018 року ми впроваджуємо гендерну політику в п’яти   громадах Запорізької області. Це перші пілотні громади, які,  сподіваюся, стануть прикладом для решти громад Запорізької області у напрямку реалізації національних зобов’язань щодо  рівних прав жінок та чоловіків, - зазначила у своєму виступі Зінаїда Бойко.

Учасники форуму обмінялися думками щодо національних пріоритетів та плану дій з упровадження ґендерних аспектів у реформу децентралізації; поділилися досвідом  мобілізації громад на посилення рівноправного та інклюзивного місцевого розвитку та сприяння безпеці громад, залучення місцевих механізмів із забезпечення ґендерної рівності тощо.

За матеріалами www.zoda.gov.ua