Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Які "підйомні" отримала Корюківська ОТГ, куди пішли ці гроші та про що мріє мер Ратан Ахмедов

24.10.2018

Корюківська об’єднана територіальна громада (ОТГ) з’явилась на мапі Чернігівщини 18 грудня 2016 року. Її очолює 31-річний Ратан Ахмедов. В ОТГ 8 громад та 17,3 тис. населення. Але відповідно до перспективного плану, який торік уточнювала обласна рада, після закінчення процесів децентралізації до Корюківки приєднають решту громад району, і кількість населення становитиме 21 тисячу.

"Підйомні" для ОТГ

Коли починалася в Україні децентралізація, тобто створення об’єднаних територіальних громад, то їм обіцяли багато. Зокрема, кошти на розвиток інфраструктури. Простіше кажучи, "підйомні". І за два роки Корюківська ОТГ отримала 11,5 млн грн.

Але раніше на галузі освіти і медицини, котрі мають фінансуватися виключно з державної скарбниці, йшли цільові кошти: на всі видатки освітян і на всі – медиків. А 2016 року їх розділили і ввели так звану додаткову дотацію (це кошти медикам на енергоносії, а освітянам на все, окрім зарплатні вчителям). Цю дотацію уряд передає безпосередньо областям, а губернатор затверджує порядок її розподілу. І незрідка ці солідні суми "пролітають" мимо ОТГ. Якщо торік Корюківка отримала 8 млн грн додаткової дотації, то цьогоріч – майже нічого.

Це означає, що втрачене найцінніше – прямі міжбюджетні відносини між державою і ОТГ. Зрештою, громади змушені самі думати, за які кошти утримувати технічний персонал у навчальних закладах, підвозити дітей до шкіл, купувати обладнання, доплачувати вчителям тощо.

На що витрачаються гроші?

В Корюківській ОТГ адміністративний апарат, включаючи старост, діловодів, опалювачів налічує 44 людини. Зараз загальний бюджет громади складає 140 млн. грн, з них власних надходжень – 80 мільйонів. Половину заробленого самостійно дає фабрика техпаперів.

У медицину міськрада вклала 10 мільйонів. У п’яти селах встановили вуличне освітлення. У сусідньому Сядриному пробили свердловину, і відтепер у громаді шість потужних свердловин. На понад дев’ять мільйонів поповнили технікою КП "Водоканал". Надбали маже 20 одиниць снігоочисної техніки. Будують водогони. З’явилося декілька сучасних спортивних майданчиків.

У Корюківці та по селах облаштовані зони для відпочинку малюків і дорослих. У місті встановлено 16 відеокамер. На благоустрій Парку пам’яті, пляжу, капремонт тротуарів витратили майже три мільйони.

Як живе Корюківська ОТГ – у цифрах та проектах

Мало який райцентр може похвалитися такими гарними декоративними зеленими насадженнями, як у Корюківці. У п’ять разів збільшили кількість урн, почали вивозити сміття і у селах. Майже мільйон витратили на рекультивацію восьми сміттєзвалищ. Багато коштів вкладається в освіту та культуру. Це і облаштування інклюзивного простору для дітей у міській ЗОШ №4, і понад мільйон інвестицій у творчість, і майже два мільйони на потреби дитсадків, і два нові шкільні автобуси, і 450 тисяч на поповнення матеріальної бази класів, де навчаються першокласники.

А ще Корюківська ОТГ другий рік поспіль реалізує так званий громадський бюджет, на який цьогоріч виділено 300 тисяч. Активні люди подають проекти, спрямовані на покращення міського благоустрою, мерія проводить голосування, і в результаті – креативні ідеє втілюються в життя.

Про що мріє мер?

Ратан Ахмедов прагне, щоб більше доходів надходило від лісів, аби зиск від діяльності лісогосподарських підприємств мала громада, а не область, як це відбувається сьогодні.

Якщо податки, які сплачують нині лісгоспи у державний та обласний бюджети, отримуватиме громада, то до скарбниці Корюківської ОТГ додатково надходитиме 10 мільйонів!, – пояснює він.

Ще у мера є величезне бажання – зробити "лялечку" з Корюківської першої школи.

Це буде новий освітній простір, опорна школа, куди із задоволенням їхатимуть навчатися діти з навколишніх сіл.

Проект його мрії коштує 80 мільйонів. Держава дасть половину, місто – 25 мільйонів, решта – "депутатські" кошти (за сприяння нардепів) та спонсорські. Реалізовуватиметься він до 2020 року. І вже залучено 25 мільйонів ( з міськбюджету – чотири).

На підході й будівництво нової лікарської амбулаторії у Наумівці. Це повністю державний проект: 6 млн надійде на саме будівництво, 1,3 млн – на оснащення і 500 тис. – на автомобіль. Дуже хотів міський голова і ЦНАП звести у райцентрі, та поки цей проект відкладається.

За матеріалами susidy.city