Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Якісні дороги - індикатор успіху реформи

02.11.2017
Питання стану дорожнього господарства завжди було і є одним з перших, яке громадяни ставлять перед органами влади. З початком процесу децентралізації обласні бюджети отримали додаткові кошти на ремонт, відновлення  та будівництво  доріг. Об’єднані громади, стають  справжніми господарями на своїх територіях та включаються в роботу, спрямовану на ефективне використання дорожньої мережі. Тому більш гостро постає питання її збереження та належної експлуатації.

Саме цій темі був присвячений круглий стіл "Дорожнє господарство. Проблеми та перспективи в рамках децентралізації", що відбувся 31 жовтня 2017 року в конференційній залі Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Захід організовано Харківським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми " U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України,  спільно з Харківською обласною державною адміністрацією, Управлінням Укртрансбезпеки в Харківській області, ДП "Харківський облавтодор", Службою автодоріг у Харківській області з метою обговорення надважливої теми збереження та розвитку дорожньої інфраструктури, співпраці органів державної влади, служби автодоріг та органів місцевого самоврядування щодо утримання шляхового господарства.

 "Нам дуже важливо об’єднати зусилля учасників процесу всіх рівнів, що задіяні в експлуатації та ремонті доріг, забезпечити відпрацювання прозорого, зрозумілого та взаємовигідного механізму утримання шляхової інфраструктури, зацікавити місцеві громади  у збереженні доріг як місцевого, так і  державного значення. Якість доріг сьогодні – це не тільки належне покриття та безпека, це якість та рівень освітніх, медичних, адміністративних послуг, що надаються в об’єднаних громадах", зазначила у своєму виступі  директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.

В обговоренні важливих питань теми взяли участь Тетяна Зотова – виконуючий обов’язків начальника Управління Укртрансбезпеки в Харківській області, Сергій Магдисюк – директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА, Володимир Наконечний – начальник управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської ОДА, Ігор Турченко  - Директор ДП "Харківський облавтодор", Юрій Ледяйкін – заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області, Віктор Нестеренко - експерт з питань децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, голови об’єднаних територіальної громад та  громад, які розпочали процес об’єднання, представники ЗМІ.

Увага аудиторії була прикута до теми  можливого розташування та облаштування пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування, роль керівництва громад в цьому процесі, систему взаємодії учасників процесу. "Все сьогодні залежить від  злагодженої роботи учасників процесу на рівні області та місцевого самоврядування. Якщо є зацікавленість місцевої влади не тільки відремонтувати, а й зберегти все, що зроблено – буде результат", - зазначила у своєму виступі Тетяна Зотова, виконуючий обов’язків начальника Управління Укртрансбезпеки в Харківській області,

Також в ході обговорення учасниками було запропоновано  вийти з пропозицією  до  органів державної влади щодо зміни порядку фінансування та наповнення державного та обласного дорожнього фонду за рахунок надходжень, передбачених постановою КМУ від 27 червня 2007 р. № 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування".

Окремо було обговорено питання організації пасажирських перевезень на рівні об’єднаних громад та можливих варіантів компенсації перевізникам проїзду пільгового контингенту та впровадження Е-квитка на всіх видах громадського транспорту.

За матеріалами Харківський Центр розвитку місцевого самоврядування

 

Фотогалерея