Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Якісні дороги, водо- та електропостачання, нова українська школа та сучасна медицина, - Президент про стандарти якості життя в ОТГ

06.03.2019

Президент Петро Порошенко переконаний, що початок розвитку об’єднаних територіальних громад має продовжуватись у забезпеченні високих стандартів якості життя мешканців цих громад. "Ці результати, які сьогодні є – це лише старт процесу. Плоди нашої роботи обов'язково будуть в майбутньому. Коли кожен житель села, міста, регіону, області на своїй власній кишені відчує, що країна розвивається, йде вперед", - сказав він на засіданні Ради регіонального розвитку Одещини.

Президент висловив слова вдячності лідерам громад за вже виконану роботу, але зазначив, що багато чого ще потрібно зробити. Він поділився власним баченням, що повинно бути в ОТГ, в місцевому самоврядуванні.

"На моє глибоке переконання, в кожній об’єднаній територіальній громаді мають бути дороги, якісні дороги. Нагадаю, що за два роки митного експерименту Одещина отримала 3,1 млрд гривень на будівництво доріг, вже збудовано та відремонтовано 455 км доріг", - зазначив він.

Глава держави підкреслив важливість забезпечення якісного водопостачання. "Ми наголошуємо на тому, що за європейськими стандартами, там де населення більше трьох тисяч мешканців, має бути центральне водопостачання. І це наш обов’язок, це наш стандарт", - зазначив Петро Порошенко.

За його словами, громади також мають бути забезпечені якісною електрикою, тому що в деяких селах через неякісні електромережі досі існують перебої в електропостачанні.

"Школа за новими стандартами, як інфраструктурно, так і концептуально школа має бути новою. І ми почали реалізовувати цей проект", - назвав наступний напрямок розвитку громад Президент. "Я радий, що у нас вже є більше 500 шкіл в ОТГ, що  відповідають стандартам нової української школи. Це – не витрати з бюджету, це – інвестиції в майбутнє", - зазначив Петро Порошенко та подякував і громадам, і вчителям, що здійснюють цю реформу.

Президент також особливо підкреслив важливість надання якісних медичних послуг. "Нагадаю, що ми запустили реформу сільської медицини. За гроші, що ми конфіскували в Януковича, будуємо амбулаторії в ОТГ з телемедициною. До речі, дехто скептично оцінює шанси на впровадження телемедицини в ОТГ. Але через рік давайте ми оцінимо – хто був правий",- зауважив він.

Петро Порошенко наголосив на важливості повсюдного забезпечення доступу до Інтернету. "Не може працювати об’єднана громада, село, якщо в керівництва ОТГ, в пожежній частині, в школі немає Інтернету. Ми почали нову програму "Де світло - там Інтернет". Чому? Тому що в кожній сім'ї має бути Інтернет. Не має бути села, де немає Інтернету. Тому що це можливість для інтелектуального  розвитку, для набуття нових знань. Це кваліфікація 21 століття", - сказав Президент.

За його словами, важливим також для розвитку громад є і розвиток туризму, особливо агротуризму в селах і ОТГ, бо це дасть можливості розвивати мінітуризм, гестхаузи, тощо.

"Одеська область може багато що запропонувати туристам. Серед проектів на наступні три роки, ще раз наголошую, бачу модернізацію Одеського аеропорту. Це справді важливий і для України, і для Одещини проект. А ще бачимо, що туризм – це ресурс для нової якості життя громади, як це відбувається у Вилково, де громада проводить модернізацію міської каналізації", - сказав Глава держави.

"Ось це, я думаю, ті компоненти, які повинні бути в усіх ОТГ", - резюмував Петро Порошенко.

За матеріалами www.president.gov.ua