Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

За підтримки Канади та Литви в Україні будуть створені Регіональні центри проектного менеджменту

15.02.2019
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Посольство Литовської Республіки в Україні та Agriteam Canada Consulting LTD підписали Меморандум в рамках якого в Україні будуть створені Регіональні центри проектного менеджменту.

Їх ціль — створити ефективну систему проектного менеджменту на рівні місцевого самоврядування для реалізації проектів, підсилити регіональні управлінські команди, а також на рівні центральної влади допомогти у спрощенні процедур для залучення інвестицій. Про це повідомляє прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

Меморандум підписали Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Маріус Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Литва в Україні і Танія Сенфорд, директор проекту EDGE.

"Я дякую Уряду Литви, Канади, міжнародним фінансовим партнерам — Світовому банку, ЄІБ, ЄБРР, за підтримки яких в Україні сьогодні реалізовується 41 проект з модернізації комунальних підприємств тепло-, водопостачання, управління побутовими відходами. Також у співпраці з Європейським інвестиційним банком ми реалізовуємо програму з відновлення Донбасу, в рамках якої передбачено багато проектів. З іншого боку, для ефективної реалізації цих проектів, нам необхідно підсилити управлінські команди на місцях. Ми хочемо побудувати систему, яка б допомогла місцевому самоврядуванню, Уряду і міжнародним фінансовим організаціям (МФО) рекомендаціями щодо спрощення процедур для впровадження проектів і залучення інвестицій в Україну", — наголосив Геннадій Зубко.

"Це дуже важливий проект для майбутнього України, яка має великий потенціал – економічний, політичний та щодо створення нових робочих місць. Від проекту перевагу отримають всі, у тому числі й МФО. Хочу нагадати, Литва в 2027 році вдруге головуватиме в ЄС. І у нас є план в якому йдеться про Україну та її наближення до членства в ЄС. І сьогоднішній проект також наближає Україну до ЄС", — зазначив колишній Прем’єр-міністр Литви Андрюс КУБІЛЮС.

Геннадій Зубко підкреслив, що Меморандум має інституційно закріпитись на рівні муніципалітетів, а також Агенцій регіонального розвитку, 18 з яких вже успішно функціонує в Україні. Тож для цього необхідно визначити цілі і конкретні KPІ. Зі свого боку, Танія Сенфорд, директор проекту EDGE, зазначила, що реалізація проекту дозволить українцям працювати у своїх рідних містах і будувати успішну кар’єру.

"Цей проект є важливим. Він має допомогти регіонам стати більш спроможними в управлінні інвестиційними проектами та співпраці з донорами. Проект базується на нашому досвіді, адже перед вступом в ЄС Литва мала такі ж проблеми щодо проектного менеджменту, які наразі є в Україні. Тому ми допомагатимемо вам", — зазначив у своєму виступі заступник Посла Литви Тадас Валіоніс.

За словами Романа Ващука, проект допоможе створити в Україні клас нових регіональних менеджерів.

У церемонії підписання Меморандуму взяли участь: Андрюс КУБІЛЮС, колишній Прем’єр-міністр Литви, Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, Сату Кахконен, регіональний директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, Тадас Валіоніс, заступник Посла Литви.

За матеріалами galinfo.com.ua