Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Завдяки децентралізації у громад з’явилася можливість виділяти кошти на об’єкти охорони здоров’я – Президент

15.07.2017
Під час робочої поїздки до Тернопільської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті реконструйованого радіологічного корпусу з надбудовою під розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації Комунального закладу Тернопільської облради "Тернопільська університетська лікарня".

Звертаючись до присутніх Глава держави наголосив, що левова частина модернізації, фінансування змін в місцевих громадах відбувається саме за останні три роки.

"Це плоди децентралізації, бо раніше всі гроші трималися в Києві", - констатував він, зауваживши, що саме завдяки децентралізації в сім разів збільшилися бюджети розвитку територіальних громад, зникла необхідність домагатися виділення коштів у органах центральної влади. "Це є і боротьба з корупцією, бо не треба більше з торбами їздити до Києва – гроші залишаються тут, на місцях. Це є і детінізація грошей, це і прозорі закупівлі, і величезна кількість інших програм", - додав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що нині відбувається впровадження реформи медичної галузі України. "Я запросив в Україну, надав громадянство Уляні Супрун (в.о. Міністра охорони здоров’я – ред.). Ми розглянули на Національній раді реформ і запропонували парламенту рішуче проводити Медичну реформу. Коли візит кожного пацієнта має бути забезпечений грошима, а лікар, який має високий авторитет, золоті руки і світлу голову, має, нарешті, отримувати достойну заробітну платню", - сказав Петро Порошенко.

Він також нагадав, що вчора були ухвалені зміни до Державного бюджету, якими передбачено фінансування надзвичайно важливої програми – реформування медицини на селі. "Крім збільшення видатків на оборону держави – нарешті, побудуємо завод боєприпасів, почнемо виробляти нові танки, нові ракети, зброю для наших хлопців, які боронять суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави, – ще й передбачили, в тому числі, програму розвитку сільської медицини. Щоби третина населення України, яке зараз проживає на селі, мало доступ до якісної, ефективної медицини", - підкреслив Глава держави.

Президент зазначив, що кошти на цю та інші програми з’явилися завдяки ефективній роботі Генеральної прокуратури, якій вдалося віднайти та повернути до бюджету 1 млрд 300 млн доларів США, вкрадених колишнім президентом Януковичем та високопосадовцями з його команди. "І зараз на ці гроші буде купуватися зброя, будуть забезпечуватися реформи і буде фінансуватися розвиток сільської медицини", - констатував Петро Порошенко.

Президент також підкреслив, що у реалізації багатьох реформ та програм важливе об’єднання зусиль центральної і місцевої влади. "Чому? Запроваджується принцип співфінансування, бо зросли місцеві бюджети. Вони перестали бути касами з видачі заробітної платні. Є можливість сьогодні дороги будувати, освітлення, дитячий садок, школу, а ще й дуже важливо – виділяти кошти на об’єкти охорони здоров’я", - зазначив він та висловив думку про доцільність запровадження формули співфінансування 50х50 із державного та місцевого бюджетів.

Глава держави також висловив переконання, що відкриття лабораторного корпусу не останнє оновлення, що має бути зроблено в університетській лікарні. На його думку, доцільним буде відкриття сучасного кардіологічного центру. "Думаю, що саме такі рішучі кроки нам треба зробити, коли ми забезпечимо пріоритетний розвиток регіону", - резюмував Петро Порошенко.

По завершенні урочистої частини Президент оглянув реконструйоване приміщення радіологічного корпусу та новий лабораторний комплекс. Петро Порошенко також поспілкувався із колективом медустанови.

За матеріалами www.president.gov.ua