Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Делегації з Донецької, Луганської, Закарпатської та Львівської областей приїхали на Тернопільщину переймати досвід з децентралізації.

22.05.2017
Сільський голова села Невицьке, що на Закарпатті, Михайло Лаба приїхав на Тернопільщину, аби здобути новий досвід. У цій області створили лише три громади. 30 квітня відбудуться вибори у ще двох. Населений пункт, який він представляє, теж пропонує довколишнім селам об"єднуватися. Каже, для цього є усі підстави: "Мій населений пункт знаходиться за 12 км від Ужгорода, у нас є відомий на всю Україну Невицький замок. Колись ці села вже були у складі громади. А стаття 4 методики про об'єднання дає таким історичним центрам перевагу у створенні об'єднаних територіальних громад. Тобто, колись вже були закладені фундаментальні речі для розвитку тих сіл".

Три громади також створили і в Луганській області. За словами депутата Марківської районної ради Андрія Лигути за Перспективним планом на Луганщині планують сформувати ще 21 добровільне об'єднання. Він вважає, такі зустрічі дуже ефективні, адже дають позитивні результати в роботі кожного, хто брав у них участь . Пригадує один із нещодавніх обмінних проектів: "У нас досвід був у проекті "Об'єднуємо країну разом". Спілкуватися наші освітяни з вашими. Зараз плануємотакий проект в медицині. Основна ж наша місія – це ознайомитися з вашим досвідом створення громад і донести його нашим людям".

Директор Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Артем Вівдич розповів, що їхній процес створення нових громад буксують кілька моментів, пов'язаних з адміністративно-територіальним устроєм: "У нас в Донецькій області багато агломерацій, міст, які розташовані один біля одного. У них складний адміністративний устрій. Я такого ніде в Україні не бачив. Тому будь-які рухи – це зміни в законодавстві. А ви знаєте, як довго у Верховній Раді приймають нові закони. А ще в нас є, так звані, "матрьошки". Такого теж ніде в країні більше нема. Це коли одна сільська рада підпорядковується такій самій сільській раді. Тобто, рада в раді. А таке треба змінювати постановами Верховної Ради. У плані в нас - об'єднати до 30 громад, це затверджено військово-цивільною адміністрацією. Але, на разі, можемо почати ці процеси лише в 11-ти".

Майже 50 учасників цієї наради перебуватимуть на Тернопільщині до 26 квітня. Серед населених пунктів нашого краю, представники яких ділитимуться досвідом - Великогаївська ОТГ - Тернопільський район, Васильковецька, що в Гусятинському, Шумська і Теребовлянська ОТГ та місто Збараж.

Нарада з актуальних питань реформи місцевого саморядування та територіальної організації влади відбулася 24 квітня в обласній державній адміністрації в рамках програми U-Lead.