Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Державну регіональну політику удосконалять, а регіонам нададуть більше інструментів

27.07.2018

26-27 липня у місті Черкаси відбулась Всеукраїнська нарада з актуальних питань формування та реалізації державної регіональної політики, яку спільно з Мініcтерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України організувала Група радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».

У нараді крім фахівців Групи радників взяли участь: перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода, генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону Олена Бойко, заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань, керівник проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва» Кшиштоф Сівек, представники Мінрегіону, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, департаментів економічного та регіонального розвитку обласних державних адміністрацій.

Мінрегіон працює над виробленням нових ефективних механізмів, які допоможуть реалізувати потенціал українських регіонів. До цього Міністерство залучило представників областей, Агенцій регіонального розвитку та експертного середовища. Робота триває вже кілька місяців. А сьогодні у Черкасах Мінрегіон зібрав представників усіх зацікавлених сторін на всеукраїнську нараду з актуальних питань формування та реалізації державної регіональної політики.

- Активний процес реформування державного управління, що сьогодні відбувається в країні, вимагає невідкладного удосконалення державної регіональної політики,  надання областям більших повноважень та інструментів для втілення завдань регіонального розвитку, - зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. – Тому ми працюємо над виробленням нових механізмів, застосування яких дасть можливість реалізувати потенціал українських регіонів, використовувати їх конкурентні переваги, створювати нові точки зростання.

Він конкретизував, що в цьому році відомство свою роботу зосередило на удосконаленні стратегічного планування регіонального розвитку, у тому числі із застосуванням принципів смарт-спеціалізації (ред.: смарт-спеціалізація є ключовим компонентом співпраці в рамках Європейської політики добросусідства щодо можливості використання європейських структурних та інвестиційних фондів).

– Нам також важливо забезпечити стабільне, передбачуване фінансування регіонального розвитку і підвищити ефективність використання фінансових інструментів, зокрема коштів державного фонду регіонального розвитку, - додав В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що за результатами дводенної наради має бути підготовлений перелік конкретних пропозицій та рекомендацій щодо законодавчого забезпечення процесу формування та реалізації державної регіональної політики та плану пріоритетних спільних дій в рамках Стратегічного плану Мінрегіону на 2018 рік.

В рамках робочої поїздки на Черкащину, перший заступник Міністра також відвідав Черкаську Агенцію регіонального розвитку, яка працює в області трохи більше року і встигла за цей час стати однією з кращих в Україні. В ході короткої робочої зустрічі, сторони обговорили потенціал та можливості розвитку Черкаської області. Адже зараз Агенція долучена до розробки трирічного плану реалізації Стратегії розвитку Черкащини-2020.