Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

"Думаю, гриб відчуває енергетику людини", - Наталя Ільчук

17.05.2017
Раніше була викладачем математики в Університеті Тараса Шевченка і Університеті технології та дизайну. Подобалося працювати зі студентами. У 2009 році мій тато починав запуск першого блоку Яблунівського виробничого комплексу. В кінці травня впав і зламав ногу. А у мене в цей час була вступна компанія. Але хтось повинен був керувати будівельною бригадою і налагоджувати виробництво - довелося нам з братом допомагати.

Настільки закохалася в грибний бізнес, що перейшла на півставки, потім на чверть. У 2012 повністю залишила університет. Зрозуміла: в грибах можна повністю себе реалізувати - як викладач, психолог, менеджер, технолог, міколог.

Начебто роблю одну процедуру - а виходить по-різному. Раніше не розуміла, чому. Нещодавно усвідомила: просто гриби - це живий організм.

У нас вдома була маленька ферма - дві камери по 10 тонн. Колись 2 січня у батьків була істерика: у нас 20 ящиків грибів, куди їх дівати? Зараз дзвонить мама, вона запитує: як продажі? Кажу: так цілком нормально - 10 тонн грибів в холодильниках.

18 років тому печериця був делікатес. Коли відкривався перший супермаркет, менеджер особисто приїжджав в шість - пів на сьому ранку, бронював у нас гриби, щоб йому дісталося. Хоча їх тоді мало хто вмів смачно готувати, і попит був невеликий. Зате ціна була майже як на м'ясо. Тепер люди їсти гриби навчилися - а ціна впала.

Від 150 до 450 кг за день збирає робітниця на нашому підприємстві. Рекорд - 717 кг в день десь за 15 годин. Питання не в тому, який гриб зібрати - а в тому який залишити, щоб завтра він став великим і в той же час воно не відкриється.

Коли у нашого гриба лопається покривало - вважається, що це другий сорт. А в Америці відкритий гриб називається "портобелло" і продається дорожче. Він втратив частину вологи, але зберіг корисні речовини - тому вихід з такого гриба на пательні більший. Грибникам не вигідно дорощувати гриб до відкритого стану, оскільки втрачає вагу - але за смаком він навіть краще.

Іноді не можемо пояснити, чому коли одна людина доглядає за грибами вони ростуть добре, а коли інша - погано. Думаю, гриб відчуває енергетику людини.

Наш технолог Андрій поїхав додому у відпустку. Повертається і каже: "Я подивився на YouTube ролик, як з гриба отримувати міцелій і спробував". Запитую: у тебе ж був вихідний, навіщо? Він посміхається: "Я три дні відпочив, а потім мені грибів не вистачало". Виявилося, взяв з собою гриб-вискочку і вдома експериментував.

Буває що сама зрізаю гриб, якщо хочу допомогти новенькому. Але це тільки після дев'ятої вечора можу собі дозволити "розважитися". Коли було багато гриба, поставила на різку хлопчиків, які зазвичай виконують технічну роботу. Кілька годин різали з ними. У чоловіків добре виходить. В руці легко лягає відразу три гриба - виходить швидше. Тепер "погражую" жінкам, що зроблю чисто чоловічий колектив.

Якщо хоче рости - використовуй будь-який привід. Навіть торгові мережі в цьому допомогають з їх щорічними аудитами. При першій перевірці отримали 75 балів зі 100. На наступний раз активно готувалися. Але перед самою перевіркою було дуже багато гриба, всі збиральники з камер не виходили. Зібрала хлопців о дев'ятій вечора і кажу: коли-небудь ви одружитеся, хочу, щоб ваші дружини оцінили, які ви господарі. Буду вас вчити робити генеральне прибирання. Спочатку було складно: прошу помити вікна - запитують: а як? Прибігали: йдіть подивіться, я правильно двері помив? Дівчатка були шоковані чистотою. В результаті набрали 89 балів. Купила співробітникам великий торт.

Коли мені нічого їсти на роботі - їм гриби. Нарізаю ніжки, солю, фарширую в капелюшках і накриваю шматочком сиру. У мікрохвильовці запікаю п'ять хвилин - можна на сніданок, обід і вечерю.

Колекціоную статті про користь грибів. Щоб збільшити продажі, нам не потрібно щось вигадувати, як виробнику Coka-cola. Потрібно просто вивчити корисні властивості грибів, і про них розповісти.

За матеріалами www.umdis.org