Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Форум "Децентралізація – шлях до розвитку громад"

31.03.2017
У Володимирі-Волинському відбувався Форум «Децентралізація – шлях до розвитку громад». Понад 100 представників органів місцевого самоврядування регіону Прибужжя взяли участь у заході.

Народний депутат України, Ігор Гузь: «Моя філософія децентралізації така – до завершення року потрібно стовідсотково об’єднатися всім громадам. Кожна громада повинна мати свою стратегію розвитку не тільки  на папері, і люди мають знати цю стратегію. Також громада повинна формувати своє обличчя і презентувати свій потенціал країні та світу, використовуючи всі можливості. Ще одні із  важливих аспектів – комунікація, навчання, переймання досвіду, - наголосив він, та висловив сподівання, що цей процес пришвидшиться, адже 14 березня парламент проголосував за багатостраждальний децентралізаційний законопроект №5520, що дасть можливість об'єднатися в одну громаду двом населеним пунктам із різних районів.

Це вже другий Форум, який демонструє досить успішну динаміку розвитку. За словами менеджера Програми USAID РАДА Ігоря Парасюка, він є дієвим комунікаційним майданчиком для обговорення важливих питань, від яких залежить сталий розвиток регіону.

Консультант Офісу реформ Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Валентин Малиновський наголосив, що 2017 рік є ключовим для реформи децентралізації. Фахівець розповів про переваги реформи, якої «Україна чекала понад 20 років», зокрема – про можливість відновлення ключових селищ та містечок, які були створені ще в 40-х роках минулого століття, також повідомив про законодавство щодо децентралізації.

Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур переконаний, що реформа потрібна, і польська сторона готова ділитися досвідом та долучатися до втілення різних ініціатив у рамках децентралізації.

Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового- комунального господарства України, розповіла про законодавче підґрунтя децентралізації, сучасний стан та перспективи реформування місцевого самоврядування. Під час панельної дискусії представник Мінрегіону ознайомила з кращими практиками функціонування центрів надання адміністративних послуг, зокрема в об’єднаних територіальних громадах.

«Мають прийти нові молоді люди і нові технології. Але куди вони мають прийти? У стару сільрадівську структуру? Тому, треба змінювати підходи.  Треба дискувати, думати над тим, яке відповідальне управління повинна громада сформувати. Має настати етап збільшення доходів ОТГ, зміна системи дотування»,  - зауважив консультант Офісу реформ  Волинського Регіонального відділення Асоціації міст України Василь Гром.

Аби пришвидшити процес децентралізації, вперше на Волині створили Асоціацію місцевого самоврядування Прибужжя. За її підтримки організовуються круглі столи, поїздки громад до Польщі аби пересвідчитися та перейняти досвід.

За матеріалами decentralization.gov.ua