Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
| |||
|
Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі
Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі
Олександр Паларієв
Ініціатор проекту «Центр етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова»
Все почалося в 2006 році, коли ми з батьком вирішили відродити старовинне поселення чабанів і ремісників – Фрумушика-Нова, зруйноване навесні 1946 року за рішенням Ради народних комісарів СРСР для створення на його місці військового полігону. Після проголошення Незалежності України полігон був закритий і до початку двохтисячних перетворився на дикий степ, що простягнувся на 24 тис. га – тому наша ініціатива ні у кого не викликала заперечень: ні у військових, ні у місцевих органів влади.
Відродження Фрумушики-Нова потрібно було починати з організації того виду діяльності, який був здавна притаманний місцевим жителям – з вівчарства. Так з'явилась вівчарська ферма, на якій було вирішено вирощувати овець каракулевої породи. І сьогодні це найбільший в Єпропі вівчарський комплекс, який продукує м’ясо, вовну, молоко і м’який розсольний сир, виготовлений без хімічних консервантів і сторонніх домішок. Про визнання досягнутого нами рівня говорять проведений в травні 2010 року з’їзд вівчарів Європи, візити вівчарів СНД, країн Європи та Нової Зеландії.
Разом з будівництвом ферми почалося не тільки будівництво житла для її працівників, а й будівництво етнографічного комплексу, що відтворює побут старовинного молдавського села. Потім з'явилися садиби німецьких колоністів, болгар, українців, євреїв, росіян, гагаузів, а також типовий будиночок радянських колгоспників та церква. Незабаром з'явилися виноградники, винний погріб, пасіка і, звичайно ж, корчма. Ми також побудували меморіальний комплекс «ПАГОРБ ПАМ’ЯТІ», присвячений знедоленим мешканцям виселених сіл Фрумушика-Нова, Рошия, Гофрумсталь, Кантемир і Зурум.
Сьогодні Фрумушика-Нова це унікальна агротуристична екосистема, яку відвідують сотні туристів, які бажають доторкнутися до старовини і відчути справжню свободу. Наші умови дозволяють не тільки пожити в єднанні з природою, а й проводити науково-практичні семінари, міжнародні конференції та ділові зустрічі в сучасному конференц-залі на 200 місць. Як приклад можна привести проведення Міжнародного з'їзду вівчарів Європи, а також зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова і голови Одеської облради Анатолія Урбанського з активом Тарутинського та Арцизького районів, яка відбулася 13 квітня 2017 року.
Фрумушика-Нова – це красиве і незвичайне місце для святкування дня народження, весілля, ювілею, професійного свята. У нас є можливість розмістити більше 100 гостей в готельних номерах, гостьових будиночках, спеціально стилізованих мисливських, єгерських і рибальських. Це не враховуючи місць на сіновалі…
Cтаття опублікована у часописі РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №3.