Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Громади Херсонщини вивчили досвід Буковини

27.10.2017
23-24 жовтня представники об’єднаних територіальних громад Херсонщини здійснили візит з метою обміну досвідом до Чернівецької області.

У перший день в Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування делегація зустрілася із головами ОТГ. "Одразу після перших виборів, яких ви зараз очікуєте, вам необхідно буде забезпечити передачу майна з районної власності у власність новоствореної громади, а також безперебійне функціонування навчальних закладів, виплату заробітної плати бюджетникам, харчування дітей в школах. Це перші важливі кроки. Решта можна буде робити трохи згодом", - зазначив у своєму виступі голова Глибоцької селищної об'єднаної територіальної громади, голова Асоціації органів місцевого самоврядування "Агенція розвитку громад Буковини" Григорій Ванзуряк.

"Загалом проблем багато, але щоб їх уникнути, треба працювати над формуванням більшості в раді, над формуванням апарату ради, старост, які працюватимуть в унісон", - ділився власним досвідом Олег Горбатюк, голова Рукшинської ОТГ.

А Валерій Романенко, голова Вашковецької ОТГ, розповів про напрацювання в сфері міжмуніципального співробітництва: "Ми вже маємо проект договору, розпочала роботу комісія з укладання такого договору, предметом якого буде спільне утримання закладу.

Далі колеги з Херсонщини відвідали Вижницьку ОТГ, в якій за підтримки Чернівецького ЦРМС триває процес формування стратегії розвитку. Заступник міського голови Сергій Колотило поділився новаціями в сфері розвитку туризму в громаді - нещодавно відкрито туристично-інформаційний центр, працюють садиби сільського зеленого туризму (в одній з них побувала група), музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва, музей Назарія Яремчука. Гості були у захваті від природи, збереженої культурної спадщини, запропонованих послуг і приємних цін. Тож очевидно, що в новій стратегії розвитку цієї громади туризм займе чільне місце як стратегічний напрямок розвитку, адже для цього є всі передумови, а також чітка позиція влади з його підтримки.

Наступного дня делегація відвідала всі три громади Хотинського району. Спочатку поспілкувалися із управлінцями Клішковецької ОТГ, а також відвідали місцеву школу, в якій знаходиться музей Леоніда Каденюка.

У Недобоївській громаді на зустрічі був присутній заступник голови, а також двоє виконуючих обов’язки старост. Надзвичайно вражені гості були добровільною пожежною командою та місцевим підприємцем, який ініціював створення такої команди та за власні кошти купив пожежний автомобіль.

Окрім цього підприємець поділився досвідом ведення власної справи, що пов’язана із садівництвом.

Останнім пунктом призначення в такому насиченому дні стала Рукшинська громада. Спочатку група відвідала приміщення нещодавно відкритої після капітального ремонту амбулаторії. Заступник голови Рукшинської ОТГ Валерій Мариняк зазначив: «Значна частина ремонту була виконана за кошти інфраструктурної субвенції у 2016 році. Також частину витрат взяли на себе місцеві жителі, підприємці».

Далі була нагода ознайомитись із приміщеннями і роботою Рукшинської школи, в якій навчається майже 500 дітей. Гостям показали аудиторії та зали різноманітних гуртків, класів, санвузли та душові. Другий ознайомчий день завершився у цій школі круглим столом, що провели представники Чернівецького ЦРМС та Рукшинської громади.

За матеріалами Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування

Фотогалерея