Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Кластер – дієвий механізм децентралізації заради сталого сільського розвитку

11.06.2018

6 червня, в рамках ювілейної ХХХ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2018», відбулася конференція «Кластер-дієвий механізм децентралізації заради сталого сільського розвитку». Модератором цього заходу виступив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації Андрій Стефанович.

У конференції взяли участь представники наукових установ, вищих навчальних закладів, керівники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку обласної та районних державних адміністрацій, сільгосппідприємства та фермерські господарства області.

Відкрив конференцію директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Шупик та під час вітального слова зазначив: «Бурхливий розвиток кластерних ініціатив в різних напрямках діяльності почався ще з 80-х років минулого століття, а сьогодні цей механізм визнаний одним з найбільш ефективних – він успішно апробований, як інструмент підвищення конкурентоспроможності галузей і територій. Сьогодні кластерний підхід у розвитку території широко застосовується в усьому світі, адже його ефективність вже не викликає сумнівів. Так, пам’ятники культури, природи чи архітектури стають ядром кластера, а місця розміщення і харчування, інфраструктура доповнюють і обслуговують їх».

Про створення агротуристичних кластерів Київщини, як механізму сталого сільського розвитку доповіла Юлія Забалдіна, доцент кафедри туризму та рекреації Київського національного торгівельно-економічного університету

Сергій Мальцев доповів про використання ГІС-технологій у просторовому плануванні і управлінні розвитком територій, потенціалу геоінформаційних систем для вирішення завдань моделювання просторого розвитку та забезпечення підтримки управління розвитком регіонів і населених пунктів, ключовим проблемним питанням на шляху застосування повного функціоналу геоінформаційних систем для цілей планування території та управління їх розвитком, особливостям навчання фахівців без відриву від виробництва основам роботи з ArcGIS, значенню локальних факторів нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, як геопросторових даних містобудівного та державного земельного кадастрів.

Сергій Фролов поінформував про досвід створення медового кластеру у Полтавській області. Ядром кластеру виступає приватне сільськогосподарське підприємство «Дружба».

«За європейською практикою кластер будується від шести місяців до п’яти років. Перший крок у його формуванні ми зробили – підписали Меморандум про співпрацю між представниками бізнесу, влади, громадськості, освіти і науки. Потім створимо Раду директорів. Кластер буде зареєстровано як юридичну особу. До його складу входитимуть десять районів області. Назвали кластер «Меди Межиріччя» через географічну складову – чотири річки, які впадають у Дніпро. Тут ще збереглася медова база», – розповів Сергій Семигреєнко.

Також, про досвід створення молочного кластеру в Сумській області розповів директор департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак. «Організація молочного кластера надала можливість збільшити поголів’я корів, обсяги виробленої продукції та залучити нові інвестиції у область».

За матеріалами koda.gov.ua