Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
| |||
|
Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі
Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі
Роман Карманнік
Директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації
Наслідком реорганізації підрозділів Черкаської ОДА стало створення Департаменту регіонального розвитку, який об’єднав в себе функції декількох департаментів і управлінь. Загальна кількість скоротилася із 85 до 40 осіб. Це було правильне рішення!
Разом із зменшенням у два рази чисельності, ми поставили собі за мету стати мінімум у двічі ефективнішими. Це вимагало кардинального перегляду процесів взаємодії в середині команди.
Важливо мати сформований і обговорений всіма план дій Департаменту на рік. Для себе ми визначили такі ключові ознаки:
Цю задачу ми вирішили за допомогою Trello (безкоштовний сервіс для управління проектами). Кожен член команди знає, що від нього очікують протягом року, місяця і робочого дня. Це додало більше розуміння спеціалістам, яку саме складову «великого» проекту вони забезпечують і хто забезпечує інші, підвищило ефективність і зекономило нам багато часу. Це стирає кордони між відділами і стимулює горизонтальну співпрацю.
Проблему швидкого та зручного обміну повідомленнями і інформацією, ми вирішили за допомогою програми Slack. Slack – корпоративний месенджер. Він дозволяє сформувати необхідну кількість каналів відповідно до проектів і обмінюватися в рамках цих каналів інформацією та багато іншого. Сервіс інтегрований із Trello, Google Drive, Google Docs. Таким чином всі з усіма завжди на зв’язку не дивлячись де фізично вони знаходяться.
До нашого аккаунту Slack ми підключили наших партнерів – працівників Черкаської Агенції регіонального розвитку. Комунікуємо з ними по спільних для нас напрямках роботи, що дає нам також швидкість взаємодії та синергію в роботі.
Великі затрати часу займає робота з документами. Зокрема, їх підготовка, виправлення помилок, візування та підписання. Часто виникає необхідність роботи із значними масивами інформації як текстової, так і цифрової, а також потреба доступу до неї великої кількості працівників Департаменту та віддалена робота. Цю проблему ми для себе вирішили, активно використовуючи Google Docs. В деяких випадках з одним документом у нас працює до 20 працівників.
Використовуючи Google Docs і Google таблиці ми суттєво підвищили ефективність роботи та, як показала практика, скоротили використання паперу більше ніж на 40 відсотків. Департамент активно використовує і інші інструменти Google: Google Keep, Google Drive, Google Analytics.
Перед початком великих проектів, нових напрямків важливо зрозуміти якомога детальніше всі елементи нового проекту, побачити взаємодію між елементами, або, умовно кажучи, побачити всю картину. В цьому питанні ми активно використовуємо інструмент Mind Mup. Як правило, використовуємо для генерування, відображення, структурування та класифікації ідей, і як допоміжний засіб під час навчання, організації, розв'язання проблем, прийняття рішень.
Багато уваги в Департаменті приділяється створенню умов для саморозвитку команди.
Використовуємо різні інструменти підштовхування працівників до проходження онлайн курсів за корисними для Департаменту напрямками роботи. Зокрема, серед наших працівників отримали популярність такі платформи: Prometeus, ВУМ.
Також розвиваємо бібліотеку Департаменту, до якої входять видання із проектного менеджменту, тайм-менеджменту, тімбілдінгу, саморозвитку, мотивації та інші.
Найбільш корисні для нас книги, які вплинули на зміну підходів до роботи Департаменту:
Всі вищеперелічені інструменти добре взаємодоповнюють один одного та підсилюють управління проектами за допомогою «Scrum».
Появою в нашій роботі вищезазначених інструментів ми завдячуємо спілкуванням із учасниками IT-кластеру. В процесі ми відчували скепсис стосовно того, що це все не буде ефективно працювати в державних структурах, але час показав зворотне. Ми користуємося зазначеними інструментами вже близько 2 років і постійно для себе відкриваємо нові функції, так як і продовжуємо шукати нові інструменти.
Для об’єктивності варто зазначити, що це не нові інструменти і вони широко використовуються в бізнесі в усьому світі. Вважаємо, що якщо команда прагне бути ефективною то вона постійно повинна бути у пошуках кращих інструментів і бути відкритою до перетворень.
Cтаття опублікована у часописі РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №4