Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
| |||
|
Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі
Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі
Олег Синютка
Голова Львівської обласної державної адміністрації
Це позитивно вплинуло на розвиток різних галузей, серед яких харчова та деревообробна, виробництво будівельних, металевих конструкцій і частин конструкцій, виробництво автомобільної шкіри преміум-сегмента.
В селі Підрясне Яворівського району на Львівщині запрацював завод компанії ТОВ "ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ", який виробляє електропроводку для автомобілів. Відкриття відбулось 14 квітня 2016 року за участі Президента України Петра Порошенка та посла Японії в Україні Шігекі Сумі. На підприємстві загальною площею11,5 тис. м2 працює 2500 людей.
30 вересня 2016 року в присутності Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в Яворівському районі відкрито другий завод компанії "Фуджікура". Кількість працівників на обох підприємствах планується збільшити до 5000 тис. осіб.
3 листопада 2016 року у с. Кожичі на Яворівщині Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті заводу ТОВ "БадерУкраїна" та запуску виробництва.
Нове підприємство – це вже другий підрозділ ТОВ "Бадер Україна". Перший працює у місті Городку з 2008 року.
Підприємство є українською філією німецької компанії "БАДЕР Гмбх" – одного з провідних світових виробників автомобільної шкіри преміум-сегмента. ТОВ "Бадер Україна" було засноване у 2006 році. Основний вид діяльності – виробництво шкіри та шкіряних виробів, їх переробка, виробництво шкіряних елементів та пошиття шкіряних сидінь для автомобілів АУДІ та БМВ.
Цього року у Львівській області реалізовується 1153 проекти регіонального розвитку на загальну суму понад 600 млн грн.
Фінансування здійснюється з різних джерел. Одним із основних є Державний фонд регіонального розвитку: 80 проектів на суму 222,5 млн грн стали переможцями конкурсу проектів 2016 року.
Слід зазначити, що з 80 проектів-переможців 8 – це проекти об’єднаних територіальних громад. Усього ж було подано на конкурс 30 проектів від 11 громад, із них станом на 18 листопада є реалізованими або в стадії завершення 18 проектів.
На разі на Львівщині сформовано16 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), 15 з яких мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів України. Ще 6 ОТГ буде сформовано невдовзі після проведення там виборів.
Станом на 28 листопада 2016 року схвалено зміни до проектів Перспективного плану п’ятнадцяти районів.
Так, у межах Мостиського району планується утворити три об’єднані територіальні громади (ОТГ), у Старосамбірському – сім громад, на території Жидачівського району – п’ять.
У межах Яворівського району планується утворили п’ять ОТГ, у Жовківському – сім, у межах Городоцького району планується утворити три ОТГ, на території Радехівського району – дві, у межах Миколаївського району – три, на території Бродівського району – три, у межах Перемишлянського району – дві, на території Самбірського району – дванадцять (8 з них уже діють).
На території Стрийського району планується утворити чотири ОТГ, Сколівського – шість, Пустомитівського – шість, Турківського – чотири.
Схвалені проекти Перспективних планів вищеназваних районів спрямовуються до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.
Спільно з регіональними консультантами з питань децентралізації облдержадміністрація проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо визначення основних аспектів реформи місцевого самоврядування та територіальної організації, надає методичну допомоги щодо підготовки проектів розвитку та їх оформлення.
В загальному рейтингу регіонів України, за версіями інтернет-видання "Ділова столиця" й Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Львівщина займає високі позиції.
Так, у рейтингу "Ділової столиці", який врахував 24 критерії, Львівська область посідає третю сходинку.
А за версією Мінрегіону, де були враховані 6 галузей (економічна ефективність, інвестиції, ринок праці, енергоефективність, інфраструктура, фінанси) та 25 показників, Львівська область посіла 6 місце.
Cтаття опублікована у віснику РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №1.