Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

"Міцне і спроможне місцеве самоврядування – запорука розвитку всієї України", – Валерій Головко під час засідання Ради регіонального розвитку Полтавщини

27.11.2018

27 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Полтавщини. Присутні розглянули перспективу розвитку області на найближчі три роки, відзначили досягнення регіону та представили етапи розробки Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки.

"У 2015 році ідея про децентралізацію, особливо фінансову, для частини присутніх в цьому залі тоді була малоймовірною. Але нині ми вже маємо її позитивні наслідки. Міцне і спроможне місцеве самоврядування – це запорука розвитку всієї України. Особливо нині, коли проходимо випробування та є зовнішня агресія з боку Росії. Те, що сьогодні робимо на місцях, – запорука успішності й впевненості для військових на сході України. Успішність створюється клопіткою роботою з розбудови та модернізації. Адже все, що нині стосується розвитку області, – це наша з вами відповідальність. І нові бюджети, які формуватимемо, мають бути спрямовані саме на розвиток інфраструктури й покращення умов проживання людей та послуг, які надаються в області", - зазначив голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький ознайомив присутніх із впровадженням реформи децентралізації та реалізацією інфраструктурних проектів, а також окреслив етапи формування Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки. Він зазначив, що децентралізація заклала основу для економічного зростання країни й Полтавщини зокрема. Вдвічі зросли фінансові надходження до бюджету області. Якщо у 2014 році наша область мала 16,4 млрд грн, то у 2017 ця сума склала 35 млрд грн.

"Завдяки наполегливій позиції Полтавської обласної ради та облдержадміністрації прийняли Закон України  3038, завдяки якому Полтавщина отримала значні кошти від нафтогазових компаній по розчепленню ренти. Це дає значні надходження до бюджету", - зазначив Андрій Пісоцький.

Перший заступник окреслив пріоритетні напрямки розвитку інфраструктури на найближчі 3 роки, з-поміж яких реконструкція та розвиток магістральних автошляхів, розвиток транспортної інфраструктури регіону, облаштування пунктів габаритно-вагового контролю.

У сфері світи в області створили 46 опорних шкіл.  До 2020 в районах та ОТГ Полтавщини таких освітніх закладів  має бути 86. 100% забезпечено підвезення учнів.

Окрім того, Андрій Пісоцький відзначив, що запровадження телемедицини на Полтавщині візьмуть за зразок в інших регіонах України.

Що стосується перспективи розвитку галузі фізичної культури й спорту в області, то наступного року планують збудувати дві хокейні арени, одну з яких –  Щербанівській ОТГ. Цього року придбано 20 спортивних майданчиків зі штучним покриттям на суму 14,3 млн грн. Це в 5 разів більше ніж у 2015 році. Тоді їх було 4. На суму 7,8 млн грн придбано майданчиків із тренажерним обладнанням.

У межах засідання діяльність Гадяцького району презентував голова Гадяцької райдержадміністрації  Олексій Матюшенко.

Андрій Пісоцький окреслив етапи розробки Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки. Відповідні плани мають розробити кожен район, місто та громада.

"До 2 січня 2019 року потрібно провести засідання районних рад регіонального розвитку та обговорити перспективні плани розвитку району, громади та ОТГ, селищних і сільських рад, окремих населених пунктів. З 1 по 29 грудня 2018 необхідно залучити мешканців громади до процесів складання та обговорення планів. З 2 по 15 січня 2019 року потрібно сформувати дорожню карту розвитку району, громади на 2019-2021 рр. Мова йде про визначення перспективних об’єктів медицини, освіти, спорту, культури, малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць. З 15 по 21 січня 2019 року на основі дорожньої карти – розробити та затвердити план перспективного розвитку району та громади на 2019-2021 рр. Не пізніше 21 січня 2019 надати затверджений план перспективного розвитку району, громади до Полтавської облдержадміністрації", - наголосив Андрій Пісоцький.

Остаточний Перспективний план розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки представлять на одному з засідань обласної ради.

За матеріалами www.adm-pl.gov.ua