Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
 • УАРОР

  Українська асоціація районних та обласних рад

 • АМУ

  Асоціація міст України

 • ВАССР

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

 • Мінрегіон

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

 • komsamovr

  Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

 • www.narda.org.ua

  Асоціація агенцій регіонального розвитку України

 • www.coe.kiev.ua

  Офіс Ради Європи в Україні

 • DESPRO

  Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

 • ІГС

  Інститут громадянського суспільства

 • АММУ

  Асоціація малих міст України

 • НАДУ

  Національна академія державного управління при Президентові України

 • Відродження

  Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

 • УНЦПД

  Український незалежний центр політичних досліджень

 • ЦППР

  Центр політико-правових реформ

 • Мережа центрів

  Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

 • НАСДСУ

  Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

 • Ресурсний центр

  Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

На Луганщині відбувся перший форум з обміну досвідом громад щодо запобігання насильству, забезпечення ґендерної рівності в умовах децентралізації

07.12.2019

У Новопсковській об’єднаній територіальній громаді відбувся перший на Луганщині Еxperience Форум з обміну досвідом об’єднаних територіальних громад у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах децентралізації.

Під час Еxperience Форуму розглянута ситуація із запобіганням та протидією насильству в області, просуванням принципів забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків із акцентом на повноваження, функції та обов’язки ОТГ у вказаних напрямах.

Представники Новопсковської та Троїцької ОТГ поділилися досвідом роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та впровадження корекційних програм для кривдників.

Представниця Чмирівської ОТГ розповіла про прогресивний досвід запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. До речі, наприкінці листопада Чмирівська громада двічі стала переможцем рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року" серед 106 ОТГ із 18 областей України. Чмирівська ОТГ єдиною отримала перемогу одразу в двох номінаціях - "Найкраща громада у ґендерно орієнтованому бюджетуванні" та "Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в громаді".

Представники міста Рубіжне – про участь міської ради у Глобальній ініціативі "Безпечне місто". Наразі Рубіжне є єдиним містом України, яке долучилося до цієї ініціативи, спрямованої на формування безпечного та інклюзивного середовища для жінок і дівчат, чоловіків та хлопчиків. Також присутніх поінформували про створення першого на Луганщині притулку для жінок, які страждають від насильства, що наразі ведеться в місті за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення.

Представники Кремінської міської ради та громадської організації "Центр ґендерної рівності" поділилися власним позитивним досвідом. Так, Кремінська міська рада першою в області приєдналася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, а також затвердила місцевий план заходів з виконання резолюції Ради Безпеки ООН "Жінки, мир, безпека". Цікавим також виявився досвід роботи із жінками і чоловіками ромської національної меншини.

У ході Еxperience Форуму учасники мали змогу поділитися власним досвідом та вивчити практики роботи колег.

Захід проведено з ініціативи Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації за підтримки Новопсковської селищної ради та коаліції "Луганщина. Жінки. Мир. Безпека".

До участі у форумі були запрошені як представники громад та органів місцевого самоврядування, які вже мають позитивний досвід щодо реалізації державної політики запобігання і протидії насильству й просування ґендерної рівності, так і новостворені громади, які потребують знань і конкретних прикладів роботи.

За матеріалами loga.gov.ua