Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

На Полтавщині в двох ОТГ реалізовуватимуть IV фазу Проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO

07.12.2017
У  Полтавській ОДА відбулася зустріч обласного керівництва Полтавщини з делегацією Швейцарсько-Українського проекту DESPRO "Підтримка децентралізації в Україні" на чолі з керівником проекту в Україні Оксаною Гарнець.

У межах візиту підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Проектом, Полтавською ОДА та облрадою, а також з двома громадами області — Пирятинською та Омельницькою ОТГ. Саме в цих громадах даний Проект реалізовуватимуть в рамках IV фази.

— Нова фаза проекту передбачає комплексне реформування системи централізованого водопостачання в об’єднаній територіальній громаді, — розповіла керівник проекту DESPRO "Підтримка децентралізації в Україні" Оксана Гарнець.

За результатами опрацьованих матеріалів – заявок-анкет на участь від громад області (головні критерії наявність КП; кількість населення; кількість абонентів КП; територія охоплення послугою; протяжність мереж та їх правовий статус) та ознайомчих візитів до об’єднаних територіальних громад, для участі в ІV фазі Проекту обрано Омельницьку та Пирятинську громади.

— Для нас впровадження таких програм та в цілому процес децентралізації — пріоритет. Особливо, коли працюємо пліч-о-пліч з фахівцями такого рівня. Така співпраця ефективна, й на цьому етапі ми працюватимемо не в форматі невеликих проектів, а більш комплексно. Тобто, беремо окрему ОТГ і в цій громаді зробимо умови для розвитку у всіх сферах, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

На території Полтавської області протягом 2015 – 2017 років реалізовано 8 проектів із впровадження та вдосконалення децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських та селищних громад у 7 районах області. Мова про Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський райони. Загальна вартість проектів - понад 10,8 млн грн, понад 3,7 млн грн з них – це кошти проекту. Реалізація проектів дозволила забезпечити водопостачанням близько 9 тисяч сільських мешканців.

— Є великі можливості, які ми маємо використовувати. Зараз є чіткі цілі, конкретні завдання — змінити якість життя людей. Це і освіта, і медицина, і вода, дороги, захист та безпека тощо. Саме чітка співпраця дає результат, адже є розуміння, чого потребують люди на місцях. А рівень довіри у громад — гарний показник вірного шляху, — додав Валерій Головко.

Окрім цього, Проект надавав інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг та підготовки відповідних проектів територіальних громад. Також на місцях надали допомогу щодо питань організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура  тощо).

— Ви знаєте, ще рік тому голови ОТГ були трохи інакші. Зараз ми бачимо зовсім інший рівень, зовсім іншу якість. Вони відкриті до нового, вони розуміють, що саме в їхніх руках розвиток громад, це люди з іншим мисленням, іншим підходом. Вони дивлять вперед і створюють інше середовище для життя , — сказала Оксана Гарнець.

За матеріалами www.adm-pl.gov.ua