Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Наша головна мета – покращити демографічну ситуацію у громаді – голова Кочубеївської ОТГ

26.05.2017
Своїм пріоритетом у стратегії розвитку Кочубеївська об’єднана територіальна громада Херсонщини обрала збереження життя людей. Така ціль продиктована постійним спадом народжуваності у громаді. Для виправлення ситуації взялися за медицину: створили центр первинної медико-санітарної допомоги у Кочубеївці, одними з перших отримали ліцензію на надання медичних послуг, у громаді тепер навіть є екстрена медична допомога та медицина катастроф, хоч це вже третинний рівень. Про це повідомив голова громади Ігор Дударь під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту УКМЦ "Речники громад". "Ми нічого нового не придумали. Наша громада склалася історично. Наша територія жила однією громадою і раніше. […] Колись ми мали свій пологовий будинок, у нас народжувалися діти. Тепер ми хочемо це все відновити", – зазначив пан Дударь.

 

Попри це, не всі підтримали процес децентралізації і навіть почали заважати новим процесам. Кочубеївська ОТГ була змушена відмовитися від послуг свого, Викокопільського району, і користуватися медичними послугами вторинного рівня сусіднього району – Великоолександрівського. "Це політична складова. Коли ми почали перебирати медпослуги на себе, наша районна лікарня "розвертала" наших людей зі словами "у вас є громада, ось у ній і лікуйтеся". Після кропіткої роботи, ми прийняли рішення, що ми йдемо в іншу лікарню, бо людей треба поважати", – розповів голова Кочубеївської ОТГ.

У самій громаді, центр первинної медико-санітарної допомоги вже підключили до системи електронної медицини. Зараз поступово вводяться данні пацієнтів. "Це великий прорив у відносинах пацієнт-лікар. Можна дивитися, чи є черга, які ліки є у наявності у лікарні, які є в аптеці і за якою ціною. Можна прослідкувати, де знаходиться машина швидкої", – пояснив пан Дударь.

Громада створила кочубеївський освітній округ. Опорна школа громади розмістилася у селі Орлове, а не у Кочубеївці. "Навчально виховний комплекс, хочу звернути увагу, не в селі Кочубеївка, не у центральній садибі, так сталося, бо це об’єктивно гарний навчальний заклад", – зазначив Ігор Дударь. У стратегії передбачили створення комунальних підприємств з альтернативного енергозабезпечення. "Вже закупили техніку. Будемо виготовляти пелети. Раніше чагарники просто вирубували та спалювали. Тепер ми спробували перебити їх на щепу і опалювати деякі об’єкти. Так ми ще й заощадили кошти від того, що палили не газом", –  розповів голова громади. Планують побудувати кооператив зі збору молока. Головна ціль – щоб люди перестали продавати своє молоко за безцінь, щоб потім купити його у магазині у 5 разів дорожче. "Ми хочемо, щоб той, хто вирощує корів та має молоко, мали можливість продавати його не по 4 гривні, а мали більшу ціну. Люди здають за безцінь, а збирають та продають далі взагалі не місцеві. Хочемо відкрити пункт зі збирання, охолодження та пастеризації молока та подальшого виготовлення молочних продуктів у нас у громаді", – пояснив пан Дударь.

За матеріалами ucmc.org.ua