Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Нові ідеї розвитку місцевого самоврядування для українських громад

24.10.2017
23 жовтня за сприяння Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування та підтримки програми U-LEAD у співпраці з Міністерством закордонних справ Республіки Польща, у малій залі Будинку рад відбувся семінар “Нові ідеї розвитку. Креативні польські органи місцевого самоврядування для українських громад – самоврядна сфера в публічній дипломатії” для представників органів місцевого самоврядування Хмельниччини.

Вітаючи представників Польщі та хмельницьких колег, присутній на зібранні голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що подібні навчання необхідні й корисні.

"Попри те, що за показниками рейтингу Мінрегіону Хмельниччина у лідерах за якістю проведення реформи децентралізації, за спроможністю громад та показниками, які дійсно визначають можливість майбутнього об’єднаних територіальних громад, область має й проблеми. Тому почути від польських колег, які мають більш як 20-річний досвід у процесах децентралізації, нові бачення, нові ідеї розвитку громад досить повчально і важливо для нас", – сказав очільник облради.

Метою проекту "Нові ідеї у розвитку. Креативні польські органи місцевого самоврядування для українських громад – самоврядна сфера в публічній дипломатії" є популяризація нестандартних рішень у сфері децентралізації, які втілювались у сільських та міських громадах Польщі після 1990 року. Це сприятиме визначенню самоідентифікації та посиленню самовідповідальності у місцевих громадах. Дана ініціатива скерована до тих, хто безпосередньо бере участь у формуванні нового місцевого самоврядування в Україні, діячів громадських організацій, які підтримують зміни, представників бізнесу та медіа, а також місцевих громад з 17-ти областей східної, південної та центральної України.

Ведучими експертами  були  Даміан Малецкі, керівник відділу промоції  міської  публічної  бібліотеки ім.Станіслава Гроховяка  в м.Лешно, Павел Ментельскі, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, управління  в місцевому самоврядуванні, розробки та управління проектами, програмами та планами місцевого розвитку, а також Едита Кучма, керівник відділу інвестицій, просторового землевпорядкування та фондів підтримки. Павел Ментельскі представив історію і сучасність Польщі в контексті розвитку місцевої самоврядності та поінформував про польський вклад в реалізацію європейських прагнень українського суспільства. Окрім того, він провів презентацію для учасників семінару на тему "Ревіталізація (повернення до життя) – процес виведення здеградованих територій з кризи для задоволення потреб місцевої громади".

Розповіли експерти й про інноваційні вирішення функцій бібліотеки на прикладі Муніципальної публічної бібліотеки в м. Лешно з використанням ревіталізації,  про досвід децентралізації влади в Польщі та її наслідки для розвитку гмін та регіонів.

За матеріалами km-oblrada.gov.ua