Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Нові можливості для ОТГ Полтавщини обговорили на міжнародному економічному форумі

19.10.2017
Два дні в Полтаві проходив міжнародний економічний форум "Полтавщина: створюємо разом нові можливості".

Його головна мета — представити економічний потенціал області на всеукраїнській та міжнародній аренах. Серед учасників були представники Кабміну, урядових дорадчих органів, які займаються питаннями експорту та залучення інвестицій, дипломатичних установ, бізнес-кіл, фінансових, наукових та громадських інституцій.

Одна із трьох секцій форуму була присвячена децентралізації. Активну участь в роботі взяли голови й представники ОТГ Полтавщини. Говорячи про децентралізацію, голова Полтавської ОДА Валерій Головко назвав її одним із пріоритетних напрямків для області. В середньому вчетверо зросли доходи 12 громад області та у 2,5 рази збільшилися власні доходи ОТГ.

У секції, присвяченій децентралізації, європейським досвідом поділилася Моніка Здрожек, директор департаменту економічного розвитку Польської агенції інвестицій та торгівлі. Вона наголосила, що гміни (польський аналог громад) мають працювати з інвесторами та створювати для них усі необхідні умови. Активність органів місцевого самоврядування грає важливу роль для залучення коштів.

Цю тему розвинули у своїх виступах Андрей Хорват, заступник директора Програми "U-LEAD з Європою", та Вадим Штефан, експерт з регіонального розвитку Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування. "Успішні громади розробляють стратегічні плани розвитку. Стратегії громад дають відповідь не тільки на те, у які ключові напрямки спрямувати обмежені економічні ресурси громад, але й як конкретно це зробити. Наявність дієвих стратегій - це необхідна умова залучення коштів ЄС", - зазначив Вадим Штефан.

Олександр Тимоха, керівник Ланнівської агропромислової групи, представив концепцію Ланнівського агропромислового парку. Вже зараз триває його будівництво. Концепція створення індустріального парку розрахована на 49 років. Будівництво відбуватиметься у три етапи. Перший – будівництво елеватора, його планують здати в експлуатацію вже у цьому році. Крім того, у Ланнівській агропромисловій групі вже провели реконструкцію цукрового заводу. Далі на черзі – побудова заводу з виробництва борошна та комбінату хлібобулочних виробів. За три роки тільки у місцевий бюджет підприємства Ланнівської агропромислової групи сплатили 52 млн грн податків. Зі створенням індустріального парку ця сума тільки зростатиме. Особливо після завершення формування Ланнівської ОТГ, перші вибори в якій пройдуть вже 29 жовтня цього року.

На завершення першого дня форуму відбулося нагородження переможців конкурсу проектів "Горизонти Полтавщини". Перше місце – у Світлани Нейленко з проектом створення індустріального парку "Омельник" у Омельницькій об’єднаній територіальній громаді.

Закривала роботу децентралізаційної секції Олександра Шереметьєва, голова Омельницької ОТГ. Минулого року її громаді вдалося залучити по 6 гривень сторонніх коштів на кожну гривню власних. Але цього року показники трохи зменшилися. Олександра Іванівна наголосила, що об’єднані громади потребують знань, які можуть надати європейські партнери.

На другий день представники ОТГ та експерти продовжили обговорення проблематики під час круглого столу "Розвиток інвестиційної спроможності об’єднаних територіальних громад". Про успішні кейси та перспективні напрямки розповів головний спікер круглого столу - Кшиштоф Сівек, експерт Програми "U-LEAD з Європою" з місцевого економічного розвитку.

За матеріалами Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування