Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

ОСББ у Львові

26.07.2017
Мешканці будинку на вул.Тичини, 15 у Львові  модернізовують свій будинок за кошти, які отримують за вторсировину, за рекламу у ліфтах, від інтернет-провайдерів, за здачу в оренду приміщення та з "Внесків на утримання будинку", які становлять 3,66 грн за 1 кв.м для мешканців 1-2 поверхів та 3,78 грн за 1 кв.м. для мешканців 3-9 поверхів (різниця у тарифі через використання ліфтів).

"Ми займаємось сортуванням сміття, заключили договір з приватними фірмами, які щомісяця приїжджають та забирають вторсировину і за це нам на рахунок перераховують гроші. Ці кошти ми розподіляємо на різноманітні ремонтні роботи. Наші контейнери для сортування сміття є ззаду будинку, у цьому нам допомогла фірма "GreenEra". Також фірма, що приймає вторсировину, забезпечила нас спеціальними контейнерами. За папір та картон ми отримуємо орієнтовно 400 гривень, за скло – 200 гривень.

Спершу мешканці виносили все сміття у загальний контейнер, ми робили їм зауваження. Після того, як ми вперше здали вторсировину і отримали за це гроші, то жителі побачили, що за це реально отримувати кошти і вони почали самостійно сортувати сміття. У нас закріплені спеціальні люди, які відповідають за сортування, вони це контролюють.

Останні гроші, які ми отримали за здачу вторсировини, ми витратили для ремонту теплопункту (пофарбували труби, побілили стіни, замінили стічні труби та деякі крани). Зараз у нашому будинку ми плануємо встановити пластикові вікна по програмі "Теплий дім" - 142 тис. гривень на це передбачено, а також замінити труби подачі холодної води, так як у цьому плані 37 років не проводилось жодних ремонтних робіт. Ці роботи ми плануємо виконати до осені цього року", - зазначив голова правління ОСББ "Тичини-15" Тарас Колодій.

"ОСББ "Тичини-15" цікаве тим, що студент, який щойно закінчив університет, взяв ініціативу у свої руки і станом на сьогодні добився чудових результатів для свого будинку. Це є прикладом співпраці мешканців, які згуртовано працюють та модернізовують своє житло.

Вже є десяток ОСББ, які почали активно залучати своїх мешканців до сортування сміття. У кожному будинку це виходить по-різному: одні швидко гуртуються, інші повільніше. У цьому ОСББ досвід показує, що коли люди одразу бачать результат та економію від того, що вони банально сортують сміття, то вони набагато ініціативніше та відповідальніше це роблять. З одного боку ОСББ здають сміття та отримують за це кошти, а з другого боку вони ще й економлять на тому, що перевізник дає знижку через те, що об’єм сміття набагато менший.

Місто зі свого боку допомагає ОСББ у тому плані, що у нас є програма по енергозбереженню "Теплий дім", яка передбачає відшкодування 30% витрат. Також кожного місяця у районних адміністраціях проходять збори ОСББ, де пояснюють як все робити, на що звернути увагу, тобто дають певну інструкцію дій на наступний місяць", - зазначив начальник супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Нагадаємо, станом на 1 липня у Львові є 1154 ОСББ, які обслуговують 1101 будинок. Цього року в бюджеті міста на допомогу ОСББ передбачено 9,5 млн. гривень (2 млн.гривень – на підтримку ОСББ та 7,5 млн.гривень – для впровадження заходів у межах програми "Теплий дім"). Нагадаємо, програма "Теплий дім" діє з 2015 року. За цей час нею скористалось 32 ОСББ. Сума відшкодування з бюджету міста становила понад 2,5 млн грн.

За матеріалами city-adm.lviv.ua