Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
 • УАРОР

  Українська асоціація районних та обласних рад

 • АМУ

  Асоціація міст України

 • ВАССР

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

 • Мінрегіон

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

 • komsamovr

  Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

 • www.narda.org.ua

  Асоціація агенцій регіонального розвитку України

 • www.coe.kiev.ua

  Офіс Ради Європи в Україні

 • DESPRO

  Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

 • ІГС

  Інститут громадянського суспільства

 • АММУ

  Асоціація малих міст України

 • НАДУ

  Національна академія державного управління при Президентові України

 • Відродження

  Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

 • УНЦПД

  Український незалежний центр політичних досліджень

 • ЦППР

  Центр політико-правових реформ

 • Мережа центрів

  Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

 • НАСДСУ

  Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

 • Ресурсний центр

  Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Офіс з просування експорту відкритий до співпраці з експортерами в регіонах

Мар’яна Каганяк
Керівник Офісу з просування експорту

Важливість експорту для української економіки важко переоцінити. Інновації, розвиток логістики і транспорту відкриває перед Україною глобальні можливості, використати які можна шляхом розвитку експорту.

Офіс з просування експорту було створено з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки проектів технічної допомоги (від фонду Western NIS Enterprise Fund, канадського проекту EDGE (Експертна допомога врядування і економічного зростання) та німецького GIZ) для підтримки українського бізнесу, що вже експортує чи бажає експортувати.

Офіс функціонує як консультативно дорадчий орган при Мінекономрозвитку.

Стратегічною метою Офісу є підвищення конкурентоздатності України на міжнародних ринках через розвиток експортних компетенцій українського бізнесу та промоції українських товарів та послуг за кордоном.

Вже з початку цього року команда Офісу почала працювати у чотирьох основних напрямках: інформація для експортерів, послуги для експортерів, освіта для експортерів та бізнес-можливості.

 • Триває розробка спеціалізованих послуг для експортерів, серед яких буде первинне консультування з експортних питань, оцінка експортної готовності, допомога у пошуку бізнес-партнерів, консультування щодо участі в тендерах зарубіжних країн.
 • Значна увага приділятиметься освітнім програмам для експортерів у формі тренінгів, семінарів, вебінарів та у інших форматах.
 • Офіс продовжує організовувати події, що відкривають нові експортні можливості для бізнесу. Це торгові місії, виставки, В2В зустрічі.

За півтора роки команді Офісу вже вдалось реалізувати низку успішних проектів, зокрема: торгові місії та бізнес-форуми, засідання Ради з просування експорту, скоординувати розробку експортної стратегії, розробку промоційних матеріалів про Україну та її експортно-інвестиційний потенціал.

Лише за минулий рік відбулось 5 українських бізнес-форумів на найвищому рівні і 6 торгових місій з організацією В2В зустрічей для понад 300 компаній.

Ці заходи дозволили посилити імідж України як надійного торговельного партнера в США, Казахстані, Німеччині, Нідерландах, Канаді, Франції, Індонезії, Малайзії, Литві, Кенії і Танзанії. Низка українських компаній змогли укласти вигідні контракти із іноземними партнерами і почали активно експортувати свої товари та послуги на закордонні ринки.

Найкращим прикладом можливостей, які відкривають заходи такого рівня перед українськими компаніями, став бізнес-форум в Канаді, в рамках якого було презентовано продукцію понад 30 українських виробників. За результатами заходу ціла низка компаній відкрила свою продукцію не лише для Канади, а й для всього північноамериканського регіону. Це і дерев’яні велосипеди «Вудровер», які виробляються українською компанією з українського ясеня і після форуму продаються в Канаді.

Це українські годинники «Клейнод», які так сподобались канадцям, що спонукали компанію розпочати там продажі. Це виробники унікальних мультимедійних столів «Кодісофт», аналогів яким немає у світі, які після форуму та участі у низці В2В зустрічей знайшли партнерів та відкрили свій офіс в Торонто, і ще декілька компаній знаходиться на стадії переговорів.

В планах Офісу на цей рік провести торгові місії до Ізраїлю (6–8 березня), Швеції (20–22 березня), Дубаї, Польщі, Канади, Туреччини, Німеччини, Китаю, Індії, Великобританії. Дати місій будуть анонсовані пізніше.

Ще одним напрямом діяльності Офісу є координація засідань Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Ради – це ефективний майданчик комунікації бізнесу з Урядом, який дозволяє компаніям-експортерам отримували інформаційну підтримку та дає можливість напряму адресувати свої проблеми та питання відповідним міністерствам та органам виконавчої влади. За весь час роботи Раду відвідало понад 1000 представників бізнесу. Засідання Ради з просування експорту відбуваються переважно в Києві, але приблизно один раз на квартал проводяться виїзні засідання Ради в регіонах.

Цього року попередньо планується проведення регіональних засідань Ради в Закарпатському регіоні (Івано-Франківськ) в лютому, Східному регіоні (Краматорськ) у березні, в Південному регіоні (Одеса) в травні-червені, Північно-східному регіоні (Харків) у серпні-вересні. Восени також розглядається можливість проведення регіонального засідання в одному з таких міст: Вінниця, Чернігів, Черкаси, Дніпропетровськ, Львів.

Офіс з просування експорту планує приділяти більше уваги співпраці з бізнесом в регіонах, як безпосередньо, так і через місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Перший захід у цьому напрямі було співорганізовано 23 січня цього року. Семінар «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу» дав можливість налагодити діалог Офісу з понад 150 представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, відповідальними за та розвиток експортного потенціалу міст і областей та роботу з інвесторами.

У ході семінару було визначено основні напрямки співпраці Офісу з регіонами, такі як:

 • обмін інформацією щодо експортних можливостей для українських компаній за кордоном;
 • організація виїзних засідань Рад з просування експорту в регіонах;
 • проведення навчальних семінарів та вебінарів для бізнесів на місцях;
 • залучення компаній з регіонів до участі в торгових місіях, виставках та інших заходах.

Офіс відкритий до співпраці за вказаними напрямками, а також до нових ідей і спільних проектів для бізнесу та промоції українських продуктів і сервісів за кордоном.


Контакти Офісу з просування експорту:

Адреса: вул. Грушевського, 12/2, офіс 369, Київ 01008
E-mail: info@epo.org.ua , export@epo.org.ua
Тел.: +38 (044) 253-61-31

Cтаття опублікована у віснику РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №2.