Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
| |||
|
Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі
Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі
Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі
Див. також:
13 травня у місті Києві в залі засідань Української асоціації районних та обласних рад відбулося перше зібрання фахової спільноти «Регіональний розвиток» мережі РЕГІОНЕТ. Цей захід став першим із циклу подібних зібрань – у травні-червні заплановано провести зібрання усіх утворених фахових спільнот.
На участь у засіданні під час анкетування зголосилися 17 учасників мережі. Фактично участь у зібранні взяли 11 фахівців, які представляли різні регіони України: місто Київ та Київщину, Дніпропетровщину, Донбас, Одещину, Закарпаття, Харківщину.
У засіданні взяли також участь представники партнерів мережі: Української асоціації районних та обласних рад, Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Швейцарсько-українського проекту DESPRO, Міжнародного фонду «Відродження».
Слід зауважити, що з переходом регіональної політики у відання Мінрегіону в мережі РЕГІОНЕТ з’явилася кращі можливості співпраці з профільним міністерством, для якого політика регіонального розвитку є ключовою, а не однією з багатьох. Повноформатна участь у засіданні начальника відділу проектів та програм регіонального розвитку новоутвореного Департаменту з питань регіонального розвитку п. Ігоря Пітцика є тому наочним підтвердженням.
Після вступних слів партнерів із доповіддю про хід реформи ДРП виступив п. Юрій Третяк, заступник керівника групи експертів Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».
Через подібні доповіді Секретаріат намагається виконувати взяті на себе зобов'язання щодо того, що учасники мережі будуть систематично і з перших рук отримувати інформацію про зміст та хід впровадження ключових суспільних реформ.
Далі відбулася дискусія навколо того, як спільнота може долучитися до розв’язання раніше обраної ключової проблеми «Відсутність системи ефективної державної регіональної політики в Україні». У ході дискусії було запропоновано дещо переформулювати проблему, оскільки з того часу процес формування системи вже розпочався. Учасники зібрання погодилися на таке формулювання: «Становлення системи ефективної державної регіональної політики в Україні».
Під час другої частини зібрання учасники продовжили дискусію, обмінялися інформацією про свій досвід/послуги, а також міркуваннями щодо організації практичної діяльності спільноти та налагодження ефективних комунікацій всередині спільноти і мережі в цілому.
Було також висловлено пропозицію щодо того, що РЕГІОНЕТ має сформулювати перспективне бачення мережі та розробити стратегію власного розвитку.
У результаті дискусії було досягнуто такі домовленості:
Пропозиції та зауваження щодо предмету дискусії та щодо змісту досягнутих домовленостей просимо розміщати у коментарях до цього звіту.
Пропозиції до проектного меню та щодо комунікаційних інструментів просимо надавати безпосередньо на адресу Секретаріату мережі (info@regionet.org.ua) електронною поштою.
Секретаріат,
13/05/2015