Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

"Програма DOBRE є одним з кращих міжнародних проектів, які надають Україні підтримку у реалізації завдань децентралізації, - В’ячеслав Негода

31.01.2018
У Мінрегіоні відзначили результативність роботи програми Агентства США з міжнародного розвитку "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE). Це одна з міжнародних програм, яка надає підтримку Україні у реалізації завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також децентралізації владних повноважень.

Підсумки діяльності програми за минулий рік та плани на 2018 рік обговорили в Мінрегіоні за участі першого заступника Міністра В’ячеслава Негоди  та представників DOBRE.

Вивчення потреб і проблемних питань об’єднаних територіальних громад (ОТГ), навчання кадрового складу органів місцевого самоврядування ОТГ, розробка стратегій розвитку громад, реалізація грантових проектів, які мають істотне значення для їх розвитку – це неповний перелік напрямків, за якими працювала програма у 2017 році.

За участі та підтримки DOBRE розроблено 21 стратегічний план розвитку територій громад. Це комплексне бачення існуючої ситуації в громаді та пріоритетних напрямків розвитку, а також першочергових завдань, реалізація яких забезпечить потреби громади. Також програма інвестувала 3,5 млн грн у проекти з благоустрою та вуличного освітлення на територіях ОТГ, закупівлю обладнання для пожежних станцій, облаштування спортивних та дитячих майданчиків. Окрему увагу програма DOBRE приділила антикорупційним механізмам. В результаті - у низці громад запроваджено антикорупційні ради, наглядові ради про комунальних підприємствах громад, запроваджено анти корупційну експертизу.

"Сьогодні програма DOBRE є одним з кращих міжнародних проектів, які надають Україні  підтримку у реалізації завдань децентралізації. Програма спрямована на результат і ми бачимо на конкретних прикладах в громадах досягнення такого результату. Ми вдячні програмі за підтримку", - сказав  В’ячеслав Негода.

Сторони детально обговорили напрямки діяльності  DOBRE у 2018 році. У Мінрегіоні наголосили на важливості впровадження в громадах проектів, в тому числі і навчальних, спрямованих на активізацію місцевого економічного розвитку, реалізації тренінгових заходів з розробки проектів, які можуть фінансуватися за кошти Державного регіонального розвитку, розробки навчальних модулів для представників органів місцевого самоврядування ОТГ за різними напрямками.

Окрему увагу В’ячеслав Негода звернув  на потреби об’єднаних громад в будівництві, облаштуванні, програмному забезпеченні Центрів надання адміністративних послуг.

В контексті створення в Україні Фонду енергоефективності, сторони обговорили можливості участі програми DOBRE у реалізації проектів з енергозбереження та енергоефективності на територіях ОТГ.

За матеріалами decentralization.gov.ua