Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Розпочав роботу Форум місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування сфери ЖКГ, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку

08.11.2017
Сьогодні, 8 листопада, розпочався Форум місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування сфери житлово-комунального господарства, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку. Захід проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)".

У Форумі беруть участь міські, сільські та селищні голови, їх заступники, народні депутати України, фахівці галузевих міністерств, представники експертного середовища.

Роботу Форуму відкрили представник Голови Асоціації міст України у Верховній Раді, народний депутат України Оксана Продан та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

"Цей Галузевий форум є майданчиком для обговорення реалізації розроблених АМУ Стратегій секторальних реформ за напрямками: місцеві фінанси та економічний розвиток, житлово-комунальне господарство, управління земельними ресурсами та комунальним майном. Ми спільно визначимо  подальші завдання реформування цих галузей в контексті децентралізації. За результатами Форуму будуть напрацьовані звернення до органів державної влади", – зазначив Олександр Слобожан.

У  своєму виступі Оксана Продан підкреслила: "Важливо, що цей Форум, в якому беруть участь представники органів місцевого самоврядування, відбувається напередодні розгляду в парламенті проекту Державного бюджету Україна на 2018 рік. Адже у цьому документі мають бути закладені фінансові можливості для виконання повноважень органами місцевого самоврядування". Вона також зазначила, що під час роботи Форуму потрібно визначити всі проблеми та почути пропозиції представників оргінв місцевого самоврядування щодо шляхів їх вирішення. "Сподіваюся, що сьогодні будуть розроблені рекомендації та направлені до Бюджетного комітету Верховної Ради. Я дякую Асоціації міст України за пропозиції та зауваження до законопроектів, спрямовані на відстоювання фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування", – зазначила народний депутат.

Також Оксана Продан висвітила дві проблеми, що сьогодні постають під час роботи над Державним бюджетом 2018 року. "Перша річ, яку, на жаль,не підтримав Бюджетний комітет,  – перерозподіл ПДФО. Уряд пропонує 80%, а ми менше ніж 50 на 50 не погоджуємося. Це питання стосується як великих міст, де обсяг надходжень з ПДФО є дуже великим, так і малих міст, яким потрібно фінансово укріплюватися. Ми будемо боротися за це. Друге – пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, які держава хоче передати на фінансування з місцевих бюджетів. Це має відбуватися тільки за рахунок Державного бюджету, інакше це відповідає конституційним принципам", –  наголосила Оксана Продан.

Далі робота Форуму продовжиться в трьох секторальних робочих групах "Місцеві фінанси та економічний розвиток", "Житлово-комунальне господарство" та "Управління земельними ресурсами та комунальним майном".

За матеріалами www.auc.org.ua

Фотогалерея