Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Сільські школи Царичанської ОТГ отримали комп’ютерні класи від програми USAID DOBRE

04.09.2017
До початку нового навчального року сільські школи Царичанскої об’єднаної громади Дніпропетровської області отримали сучасні комп’ютерні класи, ліцензійне програмне  забезпечення, багатофункціональні пристрої та мультимедійне обладнання.  Це результат прямої допомоги громадам Дніпропетровської області в рамках програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Святкове відкриття комп’ютерних класів відбулася першого вересня у Бабайківській та Прядівській загальноосвітніх школах.

Жителі Царичанської громади самостійно визначали, куди спрямувати допомогу від програми DOBRE. Зважаючи на те, що сьогодні важливу роль в освіті дітей відіграє використання сучасних технологій, громада вирішила обладнати новою технікою комп’ютерні класи Бабайківської, Прядівської та Преображенської сільських шкіл І-ІІІ ступенів.

"Наші діти довго працювали за старими комп’ютерами. Звісно, що техніка розвивається дуже швидко і ми не могли виконувати програму з інформатики, користуватися інтернетом для організації навчального процесу, вести сайт та електронні журнали. Такі програми, як DOBRE, дуже важливі особливо для сільських шкіл, бо ми живемо в час інтеграції. І хоча школа розташована далеко від обласного та  районного центрів, але сьогодні ми відчули себе у центрі уваги", - сказала Валентина Ковтун, директор  Бабайківської загальноосвітньої школи.

Загалом на закупівлю комп’ютерів та обладнання для шкіл було спрямовано понад 480 тис. грн.  Із них 402 тис. грн. було надано в рамках проекту DOBRE. Іншу частину коштів − 80 тис. грн. − виділила громада з місцевого бюджету на придбання двох дошок та багатофункціонального пристрою для шкіл села Михайлівка та села Юр’ївка. "Переваги децентралізації в тому, що більшість податків залишаються на місцях і це дає нам  можливість використовувати кошти на потреби та вирішення проблем громади. Сьогодні жителі вважають, що особливої підтримки потребує освіта та наші діти, тому і допомагаємо школам", - зазначив голова Царичанської об’єднаної територіальної громади Геннадій Сумський. 

Сьогодні у Дніпропетровські області програма DOBRE співпрацює з 12 громадами, які були обрані на конкурсній основі. За словами керівника програми DOBRE Бері Ріда, жителі громад, як ніхто інший, добре знають свої проблеми та потреби. І якщо вони отримають фінансові ресурси, то ефективніше вирішуватимуть проблеми.

"Відкриття комп’ютерних класів – це перший результат співпраці Царичанської громади з програмою DOBRE. Це наші короткострокові цілі. Ми запитали у громади, якої вони на даний момент потребують допомоги і вони обрали підтримку сільських шкіл та  забезпечення їх комп’ютерами, мультимедійним обладнанням. Програма DOBRE також працює над довгостроковими цілями: залученням громадянам в управління громади, підтримка економічного розвитку громади, якісне надання послуг жителям", - підкреслив керівник програми DOBRE.

За матеріалами dpchas.com.ua

Фотогалерея