Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Спортивний еко-простір - перший міжнародний проект Сокирянської ОТГ

04.12.2017
У Сокирянській об’єднаній громаді Чернівецької області відкрили новий спортивний еко-простір, який включає в себе як вуличні тренажери, так і розвивальні ігри для дітей. Важливість цієї події для громади полягає в тому, що виконано це було за кошти Посольства Канади, оскільки громада перемогла в конкурсі з підтримки місцевих ініціатив.  Сам проект цікаво поєднує декілька складових, що відображається у назві "Вільний екологічно-спортивний громадський простір для розвитку людського потенціалу".

Голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик на відкритті еко-простору зазначив: "Нас сьогодні зібрала знакова подія – завершується перший в історії нашої громади спільний проект, що підтриманий урядом Канади. Реалізована ініціатива є надзвичайно актуальною, зважаючи на сучасні темпи життя – це питання екології, здорового способу життя, розвитку спорту. Тому той куточок, який буде відкритий, це невеличка доля у вирішенні питань і відпочинку, і проведення дозвілля".

На відкритті був присутній і радник та консул Посольства Канади в Україні Шон Стюарт, який схвально відгукнувся про дану ідею громади: "Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив має багато проектів, які сконцентровані на підтримці залучення молоді, захисту прав жінок та багато іншого. Цього року під час конкурсу ми обрали проект у Сокирянах як один із найкращих для фінансування і для того, щоб залучити молодь".

Майданчик створений у самому центрі міста Сокиряни, що вже пророкує йому велику кількість відвідувачів. Встановлено майже 20 різноманітних тренажерів для занять спортом. Окрім цього є й інформаційні стенди, які включають елементи розвивальних ігор для діток. Це вправи на розвиток логіки, дбайливого ставлення до навколишнього середовища. До питань збереження екології у цій громаді взагалі підходять комплексно: "Я вважаю, що із дошкільного закладу ми маємо дбати про екологічну культуру наших мешканців. Ми запровадили в Сокирянах роздільний збір побутових відходів. Поки що це лише пластик та папір для обробки яких закупили прес. Але в подальшому маємо плани окремо збирати дерево, скло, метал. Тобто ми налаштовані на те, щоб питання поводження з побутовими відходами організувати на такому рівні, як це відбувається у європейських країнах", - поділився голова громади Василь Равлик. 

Під час підготовки проекту представники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування долучались до роботи над його оформленням, тому сьогодні вони з радістю прийняли запрошення громади і взяли також участь у відкритті громадського простору. "Цей проект перший в контексті того, що ви виграли його в нових конкурентних умовах. Це перші залучені громадою кошти ззовні. І він перший в своїй інноваційності. Мені самій було цікаво, як поєднаються екологія, спорт і громадський простір в одній концептуальній речі. Але сьогодні це не єдине свято. Дозвольте вашу громаду привітати і з першою в області угодою про міжмуніципальне співробітництво між Сокирянською громадою та Вашківецькою", - зазначила Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Загалом кошторис проекту складає 217 тис. грн, з яких 177 тис. надані Посольством Канади і 40 тис. власний внесок громади. Реалізовувався проект впродовж 4 місяців з початку серпня і до кінця листопада.

За матеріалами Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування

Фотогалерея