Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

"Ставлю їх в приклад іншим областям, які працюють у кращих умовах, але менш результативно", – В'ячеслав Негода про Луганську і Донецьку області

24.10.2019

Донеччина та Луганщина є потужними драйверами реформи місцевого самоврядування. Ці області є взірцем для наслідування, адже працюють у складних умовах, а їх результати кращі від окремих регіонів, які працюють у більш комфортних умовах.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Форуму "UN RPP для реформ на сході України" у м. Святогірськ. Захід, який  організувала Програма ООН із відновлення та розбудови миру, зібрав понад сотню представників місцевого самоврядування та виконавчої влади Донецької та Луганської областей, проектів міжнародної технічної допомоги.

"Донеччина і Луганщина, не дивлячись на військову агресію, насправді зробили величезний прорив у втіленні децентралізації. Тому завжди ставлю їх в приклад іншим областям, які працюють у значно кращих умовах, але чомусь менш результативно. Ми тут бачимо прагнення людей змінюватися і змінювати середовище, в якому живуть, бачимо їх величезну відповідальність. Це важливо не тільки для цих областей, а й для всієї України. Адже зміни, які тут відбуваються, в тому числі і в об’єднаних громадах, демонструють всім, що при бажанні – можливо все. От я вчора відвідував Краматорськ і був приємно здивований хорошими дорогами. А це один з результатів реформи. Бо і зростанню бюджетів розвитку громад, і державній підтримці реалізації проектів, і активізації ініціатив на місцях – всьому сприяла децентралізація", - сказав В’ячеслав Негода.

 

 

Він висловив підтримку тим об’єднаним громадам Донецької і Луганської областей, які роками очікують рішення ЦВК про призначення перших місцевих виборів.

"Ми підтримуємо рішення цих громад. На жаль, є чинники, які не дозволяють їм зараз провести перші місцеві вибори. Ці чинники відомі – військова агресія. Завдання Президента – до 2020 року завершити реформу і провести наступні місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів. І ми це завдання виконуємо. Вся територія України, як планується, буде покрита спроможними громадами. Для людей мають бути створені скрізь однаково комфортні умови для життєдіяльності, скрізь має бути високий рівень сервісів і послуг", - сказав заступник Міністра.

Він нагадав, що у Програмі діяльності Уряду децентралізація є одним з пріоритетних напрямів. Вже підготовлене концептуальне бачення проекту змін до Конституції України в частині децентралізації, які 23 жовтня презентують асоціаціям органів місцевого самоврядування. На сонові змін до Основного закону буде запропонований пакет законопроектів, необхідних для комплексного втілення реформи.

 

 

В’ячеслав Негода подякував Програмі ООН із відновлення та розбудови миру за всебічну підтримку громад Донецької та Луганської областей, відзначивши якісні результати участі Програми у розвитку територій громад.

За матеріалами decentralization.gov.ua