Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

В Гостомелі відбувся перший бізнес-форум

02.02.2018
1 лютого відбувся перший Гостомельський бізнес-форум на тему: "Децентралізація: Що принесе місцевому бізнесу створення Гостомельської ОТГ" . Захід відбувся під патронатом Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. До культурно – розважального комплексу селища прибуло багато представників бізнесу, підприємців, управлінців, експертів, громадських активістів, представників преси. Модераторами заходу виступили  Руслан Рохов та координатор Агенції розвитку Гостомеля Ростислав Скуратівський.
Відкриваючи форум Юрій Прилипко зазначив: "Мені надзвичайно приємно,  що тема нових можливостей для бізнесу  від створення Гостомельської ОТГ зібрала таке велике коло зацікавлених осіб. Нарешті, на четвертому році децентралізації,  ми можемо в голос, і публічно,  говорити про амбіцію створити об’єднану територіальну громаду.  І я це не кажу тому,  що бюджет громади зможе сягати до 400 млн. грн. на рік, і ми зможемо зробити для громади більше, а тому  – що ми отримаємо нарешті повноцінне місцеве самоврядування, де ми разом з вами самостійно вирішуватимемо як нам розвиватися, і яким чином розпоряджатися спільними ресурсами".

Перша сесія форуму мала назву: Глобальні можливості для розвитку економіки Гостомельської ОТГ". Першим виступив заступник Міністра інфраструктури Віктор Довгань. "Мені приємно бути запрошеним на цей форум. Влада Гостомеля розуміє і цінить ту роль, яку відіграє розвиток економіки незалежно від форм власності. Вам можна сказати пощастило, що ви маєте таке вдале розміщення біля столиці і перспективи транспортної інфраструктури", – сказав Віктор Довгань.

Він зазначив, що потрібна робота по капітальному оновленню доріг, які ведуть до аеропорту. Також, потрібно вивчити питання запуску до аеропорту приміських потягів по наявним залізничним рейкам.

Далі заступник Міністра зупинився на питання побудови нової кільцевої дороги, яка має вирішити багато питань розвантаження автомагістралей біля столиці.
У своїх виступах директор ТОВ "Green goldіn group" Сергій Завгороднюк та виконавчий директор ПАТ "Слобожанська будівельна кераміка" Равіль Інилієв розповіли про очолюваний ними бізнес, що вони чекають від подальших змін в плані децентралізації та співпраці з владою та громадою. Обидва підприємства працюють і нарощують об’єми виробництва, змогли згуртувати працелюбні колективи працівників, розширюють ринки збуту продукції.

Про роботу аеропорту та можливості створення лоукосту в Гостомелі, розповів радник президента ДП "Антонов", Герой України Олександр Галуненко.
Як відомо, зараз триває процес зміни адміністративного підпорядкування, він включає в себе перехід Гостомеля до Києво-Святошинського району.

Голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова відзначила, що в межах Гостомельської ОТГ працюють потужні та успішні підприємства, є діалог бізнесу та влади.

За ії словами, слід завжди пам’ятати, що за ту або іншу громаду ніхто не зробить роботу, окрім неї самої.

Також, учасників форуму привітав Київський міський голова у (1990-1994 роках) Іван Салій.
Друга сесія форуму була присвячена темі: Взаємодія влади-бізнес-громада: де шукати синергію для процвітання? В рамках сесії представники Київщини розповіли про власний досвід спільної взаємодії на користь громади.

Своїм досвідом та бачення подальшої роботи поділилися Бобрицький сільський голова Олександр Король, громадська активістка Катерина Балан (с. Бобриця) та директор Агенції "Спільні зусилля" Назарій Атаманчук (м. Біла Церква).

Директор Агенції розвитку Гостомеля Надія Дудник у своєму виступі поділилася своїм баченням роботи щодо змін, запровадження стратегії нового бачення Гостомеля та об’єднаної територіальної громади.

Далі для учасників було запропоновано два ворк-шопи на тему "Спільна візія Гостомельської ОТГ" та "Стратегія стейк-холдерів". В цих ворк-шопах кожен з учасників долучився до роботи над тим, яким він хотів би бачити Гостомель через уявні три роки, своє місце та роботу над змінами.

За матеріалами www.ggostomel.com.ua