Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Відкриття центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хорунжівка Недригайлівського району продиктоване вимогами часу

08.11.2018

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час наради в обласному центрі зайнятості

"Це перший подібний проект в Україні. Його відкриття продиктоване вимогами часу, – говорив Іван Боршош. – Тож всі без винятку структурні підрозділи облдержадміністрації зобов’язані знайти точки дотику до цього проекту. Адже сільські та селищні ради, а надто новостворені об’єднані територіальні громади, потребують сьогодні допомоги у своєму розвитку. У перспективі, впевнений, за досвідом роботи до Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району приїжджатимуть гості з інших регіонів, аби почерпнути новації у своїй діяльності".

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира ПІДЛІСНОГО, коли в Державній службі зайнятості зайшла мова про організацію подібного центру в слобожанській області, рішення з’явилося одразу: саме на Сумщині має бути такий центр. Після глибокого аналізу вибір зупинили на селі Хоружівка, що недавно ввійшло до складу новоутвореної Недригайлівської ОТГ. Тамтешні керівники Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук, голова РДА Сергій ПАНЧЕНКО та директор районної філії обласного центру зайнятості Алла ЛОМОНОС – досвідчені організатори та професіонали своєї справи, які відразу належно оцінили актуальність починання. Хоружівка має вдале географічне розташування, що дозволить використовувати центр і представникам органів місцевого самоврядування сусідніх областей, зокрема, Чернігівської, Полтавської, Харківської чи Київської. Тамтешні грунтово-кліматичні умови сприятливі для розвитку садівництва (до слова, у селі є два розкішних сади), бджільництва, ягідництва, квітникарства тощо – адже на базі центру функціонуватиме агрономічна школа, в якій відповідні професії здобуватимуть громадяни з числа безробітних. Поруч 12-квартирний житловий будинок, у якому можуть мешкати слухачі курсів, учасники семінарів, словом, усі, хто приїжджатимуть сюди по науку і досвід.

"Це не просто сучасне офісне приміщення. Це своєрідний майданчик для апробації новацій, – підкреслив Володимир Підлісний. – Тож пропоную наповнити його змістом, аби кожен слухач мав змогу почерпнути тут ґрунтовні знання. Надані нам можливості необхідно ефективно використовувати, аби Сумщина розвивалася швидкими темпами, а люди мали змогу відкривати власну справу". 

Сьогодні центр укомплектований штатом, визначено розташування навчальних класів, лабораторій, кабінетів, є інтернет. На двох поверхах загальною площею майже півтори тисячі квадратних метрів, до двох десятків просторих кімнат. І кожна вже має конкретне призначення.

Вчитися тут буде багато чому. Адже у новоутворених громадах виникають численні питання на різні теми, на які вельми проблематично знайти відповіді, в тому числі і в законодавстві. Цей пробіл і допомагатимуть заповнювати дипломовані спеціалісти, досвідчені практики, викладачі вишів, середніх навчальних закладів, фахівці державних установ, організацій, структур – саме їх залучатимуть до роботи в центрі. Коло питань надзвичайно широке: охорона громадського порядку, безпека та контроль в місцях масового перебування людей, запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі реконструкції будівель та споруд, цивільний захист, низка інших.

Як наголошує Володимир Підлісний, окрім навчання з вищезазначених питань, тут готуватимуть фахівців з числа безробітних за такими напрямками як бджільництво, садівництво, ягідництво, квітникарство. До послуг майбутніх слухачів – добротна пасіка, земельні ділянки, насадження малини, суниць, аґрусу, смородини тощо.

Усі учасники наради зголосилися на тому, що забезпечення організації діяльності Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району стане для них пріоритетним завданням на найближчу перспективу.

За матеріалами sm.gov.ua