Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Вступне слово

Юрій Третяк
Керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

Маттіас Моргнер
Керівник з питань управління діяльністю Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

В рамках Програми «U-LEAD з Європою» розпочала свою діяльність Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні

Мета діяльності Групи радників – підтримка створення системи прозорого і підзвітного багаторівневого врядування, яке задовольнятиме потреби громадян.

Робота радників спрямована на посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному й місцевому рівнях впроваджувати нову державну регіональну політику та реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади, а також забезпечувати сталий регіональний та місцевий розвиток.

Напрямки діяльності Групи радників:

  1. Законодавче забезпечення нової державної регіональної політики
    Підтримка Мінрегіону у проведенні комплексного аналізу нормативної бази, що стосується формування і реалізації ДРП, стратегічного планування та фінансування регіонального розвитку та вироблення пропозицій щодо її гармонізації з новими повноваженнями органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.
  2. Інституційне забезпечення регіонального розвитку
    Підтримка роботи Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку; підтримка розроблення та реалізації довготермінової програми зміцнення спроможності та підтримки Мінрегіону з питань аналізу політики, планування, фінансування, реалізації, моніторингу та оцінки впливу ДРП.
  3. Підтримка розроблення та реалізації державної та регіональних стратегій розвитку
    Підтримка організації та проведення серії навчальних семінарів, програм менторства та підвищення кваліфікації для представників усіх регіонів з питань управління проектним циклом спільно з регіональними ЦРМС: планування проектів, розроблення проектних пропозицій, участі у міжнародних та українських конкурсах проектів (в тому числі в рамках Державного фонду регіонального розвитку), реалізації, моніторингу та оцінювання.
  4. Вдосконалення механізмів фінансування регіонального розвитку
    Розроблення проектів нормативно-правових актів щодо удосконалення механізмів використання коштів ДФРР, а також внутрішніх процедур щодо оцінки і фінансування проектів; посилення спроможності на місцевому та регіональному рівні щодо використання ДФРР та інших відповідних джерел фінансування, а також покращення доступу до них.
  5. Підтримка розроблення та реалізації проектів регіонального розвитку
    Підтримка створення цілісної системи стратегування розвитку держави, вдосконалення (перегляд та оновлення) стратегічних планувальних документів (національної та секторальних стратегій) з урахуванням місця й ролі ДРП; підтримка розроблення регіональних стратегій розвитку та планів їх реалізації відповідно до схваленої Урядом методики та кращих світових практик.
  6. Вдосконалення системи моніторингу регіонального розвитку
    Підтримка розроблення методики моніторингу та оцінювання впливу впровадження стратегій регіонального розвитку та планів їх реалізації; підтримка, спільно з Мінрегіоном та Державною службою статистики, створення автоматизованої бази даних показників моніторингу регіонального розвитку (онлайн-платформа); підтримка моніторингу та оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів, розроблення аналітичних звітів, пропозицій та рекомендацій.
  7. Просторове планування та розвиток
    Підтримка розроблення концепції актуалізації Генеральної схеми планування території України; підтримка та покращення процесу розроблення схем планування територій областей, районів, громад (зокрема об'єднаних територіальних громад та тих, що знаходяться в процесі об'єднання); розроблення методичних рекомендацій для ОТГ з питань розробки документації з просторового планування.

Діяльність Групи радників є частиною Програми «U-LEAD з Європою», цю Групу радників сформовано консалтинговою компанією GOPA Consultants (Федеративна Республіка Німеччина), info.rdproject@gopa.de

Довідкова інформація: Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. «U-LEAD з Європою» виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон). Більш детальну інформацію можна знайти на: www.u-lead.org.ua

Cтаття опублікована у часописі РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №4