Вступне слово
Юрій Третяк
Керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»
Маттіас Моргнер
Керівник з питань управління діяльністю Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»
В рамках Програми «U-LEAD з Європою» розпочала свою діяльність Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні
Мета діяльності Групи радників – підтримка створення системи прозорого і підзвітного багаторівневого врядування, яке задовольнятиме потреби громадян.
Робота радників спрямована на посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному й місцевому рівнях впроваджувати нову державну регіональну політику та реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади, а також забезпечувати сталий регіональний та місцевий розвиток.
Напрямки діяльності Групи радників:
- Законодавче забезпечення нової державної регіональної політики
Підтримка Мінрегіону у проведенні комплексного аналізу нормативної бази, що стосується формування і реалізації ДРП, стратегічного планування та фінансування регіонального розвитку та вироблення пропозицій щодо її гармонізації з новими повноваженнями органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.
- Інституційне забезпечення регіонального розвитку
Підтримка роботи Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку; підтримка розроблення та реалізації довготермінової програми зміцнення спроможності та підтримки Мінрегіону з питань аналізу політики, планування, фінансування, реалізації, моніторингу та оцінки впливу ДРП.
- Підтримка розроблення та реалізації державної та регіональних стратегій розвитку
Підтримка організації та проведення серії навчальних семінарів, програм менторства та підвищення кваліфікації для представників усіх регіонів з питань управління проектним циклом спільно з регіональними ЦРМС: планування проектів, розроблення проектних пропозицій, участі у міжнародних та українських конкурсах проектів (в тому числі в рамках Державного фонду регіонального розвитку), реалізації, моніторингу та оцінювання.
- Вдосконалення механізмів фінансування регіонального розвитку
Розроблення проектів нормативно-правових актів щодо удосконалення механізмів використання коштів ДФРР, а також внутрішніх процедур щодо оцінки і фінансування проектів; посилення спроможності на місцевому та регіональному рівні щодо використання ДФРР та інших відповідних джерел фінансування, а також покращення доступу до них.
- Підтримка розроблення та реалізації проектів регіонального розвитку
Підтримка створення цілісної системи стратегування розвитку держави, вдосконалення (перегляд та оновлення) стратегічних планувальних документів (національної та секторальних стратегій) з урахуванням місця й ролі ДРП; підтримка розроблення регіональних стратегій розвитку та планів їх реалізації відповідно до схваленої Урядом методики та кращих світових практик.
- Вдосконалення системи моніторингу регіонального розвитку
Підтримка розроблення методики моніторингу та оцінювання впливу впровадження стратегій регіонального розвитку та планів їх реалізації; підтримка, спільно з Мінрегіоном та Державною службою статистики, створення автоматизованої бази даних показників моніторингу регіонального розвитку (онлайн-платформа); підтримка моніторингу та оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів, розроблення аналітичних звітів, пропозицій та рекомендацій.
- Просторове планування та розвиток
Підтримка розроблення концепції актуалізації Генеральної схеми планування території України; підтримка та покращення процесу розроблення схем планування територій областей, районів, громад (зокрема об'єднаних територіальних громад та тих, що знаходяться в процесі об'єднання); розроблення методичних рекомендацій для ОТГ з питань розробки документації з просторового планування.
Діяльність Групи радників є частиною Програми «U-LEAD з Європою», цю Групу радників сформовано консалтинговою компанією GOPA Consultants (Федеративна Республіка Німеччина), info.rdproject@gopa.de
Довідкова інформація: Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. «U-LEAD з Європою» виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон). Більш детальну інформацію можна знайти на: www.u-lead.org.ua
Cтаття опублікована у часописі РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №4