Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Хмельницькому відбувся "круглий" стіл "Колективні договори, їх укладення та зміни в законодавстві"за участю представників ОТГ

14.07.2017
Сучасний колективний договір повинен враховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.

Колективні договори обов’язково мають відповідати нормам трудового законодавства України, а також положенням Генеральної угоди на 2016-2017 роки, галузевих угод, територіальної угоди з регулювання соціально-економічних питань. Такий колдоговір − основа соціального захисту працівників, а тому  цей документ дисциплінує та згуртовує трудовий колектив, підвищує відповідальність адміністрації підприємства, установи і організації, мотивує працювати якісно і продуктивно.

На даний час,  у зв’язку із змінами у трудовому законодавстві, процесом децентралізації влади та об’єднання територіальних громад, виникла потреба щодо перегляду домовленостей між трудовими колективами та адміністраціями на предмет їх відповідності змінам трудового законодавства, що набрали чинності у 2017 році.

Актуальні питання децентралізації, реформування місцевого самоврядування і, як наслідок, створення додаткових інститутів господарювання і управління у нових  територіальних громадах, а також особливості укладення трудових договорів обговорили учасники "круглого столу" на тему: "Колективні договори, їх укладення та зміни в законодавстві", що відбувся 11 липня 2017 року у приміщенні відокремленого підрозділу  Центру розвитку місцевого самоврядування

Захід організовано відділенням НСПП в Хмельницькій області (далі – Відділення) у співпраці з ВП ЦРМС та сектором Державної регуляторної служби для представників об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), за участі сторін соціального партнерства в рамках реалізації проекту U-LEAD з Європою "Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".

Основна мета заходу – скоординувати методологічну та практичну роботу голів ОТГ по процедурі підписання легітимного колективного договору.

Відкрив засідання директор ВП ЦРМС С. Яцковський. Він же виступив з основною доповіддю, у якій проінформував присутніх про ситуацію з процесами децентралізації та їх законодавчим забезпеченням, окреслив роль та завдання соціальних партнерів у здійсненні конкретних та конструктивних кроків з реформування системи органів центральної влади та місцевого самоуправління. Також, він відзначив особливу юридичну вагу колективно-договірного регулювання у ринкових умовах господарювання, а колдоговір основним інструментом регулювання соціально-трудових відносин (далі – СТВ).

Учасники заходу акцентували увагу на необхідності забезпечення ефективної взаємодії сторін соціального партнерства, зокрема з Відділенням.

У виступах представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, було визначено основні мотиви і причини необхідності здійснення реформ децентралізації влади,  реформування галузей економіки і місцевого самоврядування. Учасників заходу ознайомлено з основними важливими моментами укладання колективного договору, які удосконалюють його сутність і підвищують соціальний захист найманої праці.

Під час "круглого столу" відбувся обмін досвідом та практикою вирішення питань, які виникають при створенні нових громад, налагодження ефективної взаємодії сторін соціального діалогу, на збереженні робочих місць та на  належному соціальному захисті найманої праці, шляхом укладання більш досконалого колективного договору. Зокрема, головою обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України О.Цюзіком була проведена презентація досвіду роботи профспілкового руху у захисті інтересів прав найманої праці.

На завершення заходу, учасники "круглого столу" підготували низку пропозицій і рекомендацій для органів державної влади, місцевого самоврядування та голів ОТГ в напрямку підвищення ефективності захисту соціально-економічних та трудових прав працівників.

За матеріалами www.adm-km.gov.ua