Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Новоукраїнській ОТГ пройшла перша в області дебатна школа

30.10.2017
13-16 жовтня в центрі дитячої та юнацької творчості "ЗОРІТ" Новоукраїнської ОТГ пройшов дебатний турнір Першої на Кіровоградщині школи дебатів. Давня мрія юних мешканців громади стала дійсністю завдяки спільній підтримці та фінансування Новоукраїнської міської ради та відділу освіти, реалізації у Новоукраїнській ОТГ Програми DOBRE та громадської організації "Територія успіху".

Учасниками Першої Дебатної школи стали 12 команд із учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста та професійно-технічного училища №40, а також гості –переможці національних та міжнародних дебатних турнірів, клуб "Співдружність" з м. Бердянська (керівник – Марина Масютіна).

Ініціатори розвитку дебатного руху Новоукраїнської громади – самі діти, депутати Парламенту дітей та молоді. Вони вважають, що дебати допоможуть формуванню нового покоління активної молоді із розвинутим критичним мисленням, що у свою чергу сприятиме політико-правової культури молоді, заохочення її до активної участі у суспільних процесах та державотворенні, розвитку молодіжної політики.

Молодь підтримала ГО "Територія успіху" в рамках реалізації Програми DOBRE, а також міський голова Олександр Корінний, головний спеціаліст відділу освіти Валентина Горбатенко, які висловили надію щодо успішного розвитку у школярів-учасників навичок критичного мислення та формування активної громадської позиції.

"Основне, чому має навчитися дитина, – критичному мисленню. – коментує Людмила Білокоз, керівниця школи дебатів. – Це важливо особливо тепер, коли нас оточує багато інформації і дуже важливо не стати заручником інформаційних маніпуляторів. Діти довго мріяли про дебатну школу. Перша школа – тільки маленький крок. У планах – обласна дебатна школа, онлайн-турніри і популяризація дебатного руху".

Представники "Території успіху" потрапили тільки на фінал, та настільки захопилися цим явищем, що вважаємо за потрібне залишити хроніку першого в історії області (за словами організаторів) дебатного турніру для нащадків.

Хроніка першого дебатного турніру

13 жовтня учасники турніру у першій полові дня пройшли навчання в майстер- класах: "Правила гри в дебатах", "Мистецтво аргументації", "Раунд питань та відповідей". Потім стали захопленими глядачами показових дебатів за темою "В Україні порушуються права дитини" за участю команд дебатного клубу "Співдружність".

У другій половині дня відповідно турнірної таблиці розпочався перший відбірковий раунд на тему "Соціальні мережі несуть більше шкоди, ніж користі", що став важливим та хвилюючим кроком у становленні новоукраїнських дебатних новаторів.

14 жовтня турнір продовжився, але тема раундів ускладнилася і звучала так: "Для учнів старшої школи їхнє право на конфіденційність важливіше, ніж права їхніх батьків мати інформацію про своїх дітей". За словами суддів – боротьба була запеклою, аргументи обґрунтованими, питання жорсткими.

Особливо цікавим та непередбаченим виявився раунд-імпровізація на тему "Школа готує до реального життя", коли учасники за півгодини мали підготувати дві лінії аргументації – стверджуючу та заперечуючу.

У кінці напруженого дня за підсумками раундів відбувся фінал турніру між командами "Sprite" Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. №6 та "Моноліт" Новоукраїнського НВК-гімназії "Лідер", в якому перемогу здобула команда "Моноліт" у складі: Іллі Болтяна, Тимофія Білокоза та Софії Мазур.

16 жовтня – найбільш очікуваний день Першої дебатної школи: підводилися підсумки і пройшов дебатний турнір між командою-фіналістом "Моноліт" та командою дорослих – представників Новоукраїнської міської ради "Два плюс один" у складі: Руденка Олександра, заступника міського голови, Стратонової Тетяни, начальника відділу освіти, Горбатенко Валентини, головного спеціаліста відділу освіти.

У напруженій та непростій дискусії на тему: "Децентралізація більше потрібна державі, а не молоді" – перемогла молодь, команда "Моноліт".

Наприкінці нагородженням учасників турніру сертифікатами, команд-фіналістів кубками, медалями, футболками та грамотами. Було визначено топ-спікерів та кращих спікерів, яким також вручили відповідні медалі, а всіх учасників та присутніх гостей Інга Дуднік частувала імбирними смаколиками.

Юні дебатери переконані, що Перша Школа дебатів – це лише початок нового дебатного руху не тільки в Новоукраїнці, а й в Кіровоградській області. Мають надію, що на базі Центру "ЗОРІТ" буде розпочато роботу обласної дебатної школи.

За матеріалами  watchdog-kr.com.ua